Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Betegségek, oltások » Ventolint lehet adni úgy egy...

Ventolint lehet adni úgy egy évesnek, hogy nem vizsgálta meg előtte az orvos?

Figyelt kérdés

Korábban kapott már, aki először felírta neki, azt mondta, nyugodtan használjuk, amikor csak kell. Később viszont egy másik gyerekorvos pedig azt mondta, látnia kell hozzá, hogy adhassuk.

Most még csak kicsit lélegzik nehezen a lányom, és gyakran köhög, szívesen adnám neki, hogy nyugodtabban alhasson, de nem vagyok biztos benne, hogy lehet-e.


2013. okt. 22. 22:33
 1/9 Judit Nagy válasza:
Szerintem csak orvosi ellenőrzés mellett add,nehogy véletlenül a hatóanyagra allergiás legyen.Most olvasom a betegtájékoztatót,hogy nem mindenki tolerálja.
2013. okt. 22. 22:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:
korábban már kapta, akkor nem volt gond
2013. okt. 22. 23:01
 3/9 anonim ***** válasza:
Nyugodtan adj neki, ha már kaptátok, reggel úgyis meg tudod mutatni az ügyeletnek, nem?
2013. okt. 22. 23:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:
de igen.
2013. okt. 22. 23:16
 5/9 anonim ***** válasza:
Ha már kapott, orvosi javasllatra, és nem lett baja tőle, mindenképp adj neki! Sokat segít főleg egy tehetetlen pici babának! Sajnos tapasztalat a fulladás.
2013. okt. 22. 23:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
én nem adnám.
2013. okt. 23. 01:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 A kérdező kommentje:
végülis elég jól aludt éjszaka, úgyhogy nem adtam neki. De továbbra sem tudom, mi lenne jó, mert két orvos kétfélét mondott nekünk.
2013. okt. 24. 00:20
 8/9 anonim válasza:
tüdőgondozóba vidd el ha ott engedik nyugodtan használjátok én is használom de nekem későn vették észre az allergiám
2013. okt. 24. 12:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:

Hogy igazából szükséges-e neki adni, azt hallgatózással lehet eldönteni, az pedig orvosi feladat.


Több éve asztmás, fulladós, egyébként is gyógyszereket szedő gyermek szülei már rutinosak, és el tudják dönteni mikor kell. És aztán ők is elviszik a háziorvoshoz a gyereket.

De a Te gyereked még pici, nem hiszem, hogy ebben önállóan kellene döntened.

2013. nov. 7. 15:10
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!