Kezdőoldal » Egészség » Nők egészsége » Kismamának nem jár ugyanaz az...

Kismamának nem jár ugyanaz az elbánás mint a főnök feleségének mikor szintén kismama volt? Érdemes szembesíteni a főnököt saját szavaival?

Figyelt kérdés

Amikor 1 éve a főnök felesége aki szintén itt dolgozott terhes lett és kismama volt még csak 4 hetes terhes volt amikor eltűnt nem jött többet dolgozni, terhesként elment „pihenni”. A főnök ezerszer elmondta hogy nagyon helyes ennek így kell lennie mert a gyerek a legfontosabb és terhesen ne dolgozzon az ember – nem azért mert a felesége, mástól se várná el.

Az élet meg adja a szitut és megmutatkozik ki mekkora patkány. 1 év rá és kollegina terhes lett kismama épp mint a főnök felesége. Már 15 hetes és még dolgozik. A főnök semmiféle tekintettel nincs rá hogy terhes továbbra is ezer meló és túlóra stb. Kitört a botrány mikor terhesgondozásra ment volna (kötelező terhesgondozásra) és megkapta hogy menjen munkaidőn túl!!

De érdekes most nem lényeges hogy terhes? Most nem a gyerek a legfontosabb:? Hogy is mondta a főnök: terhesen en dolgozzon az ember – nem azért mert a feleségem – mástól se várnám el?

Vajon érdemes lenne ezt a patkányt szembesíteni a saját szavaival? Vagy totál felesleges?

A főnök felesége 4 hetesen már nem dolgozott a kollegina meg 15 hetesen melózik és kapja a patkánykodást hogy gyorsabban és túlóra stb .

Mondjuk kollegina a hülye hogy nem húz el veszélyeztetett terhesként betegállományba. Én azt tenném!

Vélemények?


2017. febr. 18. 10:26
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem felesleges szembesíteni, már csak azért is, mert nincs teljesen igazad. Lehet, hogy szemét a főnök, de ő csak annyit mondott, nem várja el senkitől, hogy terhesen dolgozzon, ezt bárki megteheti akinek van pénze, vagy van aki eltartsa, a munkatársad is felmondhat ha akar. Normál esetben 15 hetesen egyébként nyugodtan lehet dolgozni, sőt sokkal később is.
2017. febr. 18. 10:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 A kérdező kommentje:

"munkatársad is felmondhat ha akar"


Már ne haragudj de mi a szarért mondana fel? Hát hülye lenne!! Terhes védett ki nem rúgható majd elmegy szülni aztán két év otthon mindez alatt hivatalos munkaviszonya lesz szintén ki nem, rúgható majd utána a cég köteles lesz őt visszavenni. És ezalatt végig kapja a fizut (tp-nek megfelelően csökkentve de akkor is kap)

Most mondjon fel? Se tb se fizu? Aztán mégis minek?

Én a helyébe kiíratnám magam veszélyeztetet terhesként és vissza se mennék már többet aztán szülés tb kirúgni se így se úgy nem tud a főnök de így még a patkánykodásait se kellene viselnie.

2017. febr. 18. 10:45
 3/16 A kérdező kommentje:

"Normál esetben 15 hetesen egyébként nyugodtan lehet dolgozni"


És 4 hetesen... hagyjuk már...

2017. febr. 18. 10:46
 4/16 A kérdező kommentje:
Én azt mondom az ilyen főnökhöz oda kéne menni és amikor épp bölcsen szónokol úghy pofán b***ni hogy a fogait a földről szedje össze. Csak elgondolkodna.
2017. febr. 18. 10:47
 5/16 anonim ***** válasza:
Lehet, hogy jó lenne szembesíteni a főnököt akkori szavaival, de utána repülsz! Már van másik állásod?
2017. febr. 18. 10:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 A kérdező kommentje:

Már úgy értem nem én szembesítem hanem a terhes kollegina... ő nem repülhet...

védett nem kirúgható.

És miután szembesítette és beolvasott ennek a szemétnek UTÁNA közölnl hogy ja holnaptól nem jövök veszélyeztetett terhesként betegállomány... sorry főnök.

Én tutira ezt tenném de ha én lennék a férje a terhes kolleginának még azért "elbeszélgetnék" a főnökkök este a parkolóban hogyan is illik viselkedni.

2017. febr. 18. 10:52
 7/16 anonim ***** válasza:
78%
Hát tényleg elég szemét, ha így van ahogy írod, hogy "mástól se várná el", ennek ellenére még gondozásra se engedi el. De a te stílusod se semmi. Mindenesetre ebben a helyzetben egyedül a kolléganődnek van joga dönteni. Az ő élete.
2017. febr. 18. 11:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 anonim ***** válasza:
Terhest is simán ki lehet rúgni, megvannak a kiskapuk hozzá. Egyébként ha neki is ilyen bicskanyitogató a stílusa akkor nem csodálom, hogy a főnök nem tekinti kivételnek, csak azért mert terhes.
2017. febr. 18. 11:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 A kérdező kommentje:

Na apukám azt megnézem hogy a már ott sem levő betegállományban otthon levő terhes nőt kirúgsz.

Míg bejár dolgozni még el tudom képzelni hogy valami szar kamut kitalálsz hogy legyen indok (kiskapu = szar kamu) de amikor már ott sincs?


Na azt megnézem.

2017. febr. 18. 12:49
 10/16 A kérdező kommentje:

" főnök nem tekinti kivételnek,"


Naná hogy nem, mert ez a nő nem aluvnyája mint az asszonyka hanem csak egy munkaerő (meg a kölke). Azok meg kit érdekelnek igaz? Hogy valmai lesz a magzattal? Hát és? Azt már a főnök leszarja. Mert így kell azt csinálni ugye.

csak egy munkaerő mit számít.

2017. febr. 18. 12:50
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!