Kezdőoldal » Egészség » Nők egészsége » 29 hetes kismama vagyok és...

29 hetes kismama vagyok és másfél hete nagyon köhögök. Milyen természetes gyógymóddal lehetne ezt elmulasztani? Mert megszülni sem akarnék még.

Figyelt kérdés

Egy egyszerű megfázással indult, nem tudtam rendesen kifújni az orrom, arcüreg gyulladás lett belőle. Azt kezelem sós vizes orröblögetéssel, javul is.

A köhögésre amit eddig próbáltam:

méz, köhögéscsillapító teakeverék (lándzsás utifű stb), bazsalikom tea, sós vizes gargalizálás, negro. Biztos van még valami amit kihagytam, a lényeg, hogy semmi sem segít. Mit csináljak?



2016. szept. 17. 05:55
 1/2 anonim ***** válasza:

Próbáld ki a hagymateát: Hagyományos hagymatea recept:


Piríts meg (karamellizálj) enyhén egy kis barna cukrot (2 evőkanál), önts fel fél liter vízzel, majd dobáld bele 2 hagyma külső héját, forrald fel, majd vedd le a tűzről, és hagyd állni negyed órát.


AntalValis hagymatea készítése:


köhögéscsillapító hagymaTegyél fel fél liter tisztított vizet főni. Ha felforrt, akkor dobd bele 2 vöröshagyma külső burkát, forrald még 1 percig, majd fedő alatt hagyd állni negyed órát. Ha iható hőmérsékletűre hűlt, tegyél bele 2 evőkanál minőségi mézet - az a legjobb, ha kakukkfű-, vagy hársméz.


De igazság szerint a köhögés a megfázás után még hetekig fennállhat,mert ilyenkor a légutakban található csillószőrök elpusztulnak és az amíg vissza nem épül,addig köhög az ember. Erre nincs más gyógymód csak a türelem.

2016. szept. 17. 07:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 A kérdező kommentje:
Nagyon köszönöm, kipróbálom. :)
2016. szept. 18. 07:25

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!