Kezdőoldal » Egészség » Nők egészsége » Kismamának nem jár ugyanaz az...

Kismamának nem jár ugyanaz az elbánás mint a főnök feleségének mikor szintén kismama volt? Érdemes szembesíteni a főnököt saját szavaival?

Figyelt kérdés

Amikor 1 éve a főnök felesége aki szintén itt dolgozott terhes lett és kismama volt még csak 4 hetes terhes volt amikor eltűnt nem jött többet dolgozni, terhesként elment „pihenni”. A főnök ezerszer elmondta hogy nagyon helyes ennek így kell lennie mert a gyerek a legfontosabb és terhesen ne dolgozzon az ember – nem azért mert a felesége, mástól se várná el.

Az élet meg adja a szitut és megmutatkozik ki mekkora patkány. 1 év rá és kollegina terhes lett kismama épp mint a főnök felesége. Már 15 hetes és még dolgozik. A főnök semmiféle tekintettel nincs rá hogy terhes továbbra is ezer meló és túlóra stb. Kitört a botrány mikor terhesgondozásra ment volna (kötelező terhesgondozásra) és megkapta hogy menjen munkaidőn túl!!

De érdekes most nem lényeges hogy terhes? Most nem a gyerek a legfontosabb:? Hogy is mondta a főnök: terhesen en dolgozzon az ember – nem azért mert a feleségem – mástól se várnám el?

Vajon érdemes lenne ezt a patkányt szembesíteni a saját szavaival? Vagy totál felesleges?

A főnök felesége 4 hetesen már nem dolgozott a kollegina meg 15 hetesen melózik és kapja a patkánykodást hogy gyorsabban és túlóra stb .

Mondjuk kollegina a hülye hogy nem húz el veszélyeztetett terhesként betegállományba. Én azt tenném!

Vélemények?


2017. febr. 18. 10:26
1 2
 11/16 anonim ***** válasza:
Ki neked ez a hölgy munkatárs? A helyedben inkább lenyugodnék. Köteles egyébként elengedni a vizsgálatokra. Az, hogy a saját feleségét eltartja, szerintem a főnök dolga és nyilván nem lenne szerencsés ha az összes alkalmazottjával ezt tenné, mert akkor ő is ejtette volna teherbe őket. Csak úgy, ha nincs baj, nem írnak ki veszélyeztetett terhesnek.
2017. febr. 18. 12:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/16 A kérdező kommentje:

"Csak úgy, ha nincs baj, nem írnak ki veszélyeztetett terhesnek."


ne legyünk már naivak. Simán elintézhető. Ha másképp nem egy kis boríték zsebbe és ennyi.

2017. febr. 18. 13:02
 13/16 A kérdező kommentje:

"Köteles egyébként elengedni a vizsgálatokra"


Így van! De nem engedte el! Megmondta oldja meg munkaidőn kívül és slussz!!

Nem engedte el nem indokolta nem mehetsz és slussz.

Simán fel lehetett volna jelenteni az ürgét ezért.

Amit mondtam újra : ha velem történik ez csakazértis elmegyek és még fel is jelentem.

2017. febr. 18. 13:04
 14/16 A kérdező kommentje:

"nem lenne szerencsés ha az összes alkalmazottjával ezt tenné"


Bocsika. A jogszabály az jogszabály. Ennyi. Egy munkáltatónak tudnia kell hogy ez benne van a pakliban. Nő, terhes, kiesik a mepóból kirúgni nem lehet és jár neki a pénz. Szar ügy, de ez van.

Egy normális cégnél nincs is ebből gond.

Érdekes mikor én voltam anno terhes másik cégnél szavuk nem volt, még gratuláltak is. Így is lehet, nem csak szemétkedve.

2017. febr. 18. 13:06
 15/16 anonim ***** válasza:

Neked nem mindegy h a kolléganőd mit visel el a főnöktől?

Ha elmegy táppénzre az ő dolga nem a tiéd.Ha nem megy az is az ő dolga!


Engem szabadságra nem engedtek el amikor terhes voltam...elmentem táppénzre 2 hétre 😜 Utána ha kértem szabit szó nélkül kiadták.Hogy a kolléganőm ezt nem tette meg konkrétan letojom.Mi közöm nekem ahhoz h a kolléganőm vagy pl sógornőm mit visel el a mumkahelyétől?

2017. febr. 18. 22:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/16 A kérdező kommentje:

"Engem szabadságra nem engedtek el amikor terhes voltam...elmentem táppénzre 2 hétre"


Nagyon jól tetted. Így kell bánni a retkekkel.

Remélem röhögve kérted a köv szabit röhögve bele a pofájába.

2017. febr. 19. 08:49
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!