Kezdőoldal » Egészség » Nők egészsége » Tinédzserként PCOS. Mit tegyek?

Tinédzserként PCOS. Mit tegyek?

Figyelt kérdés

Szóval körülbelül egy éve (akkor voltam 15) nem jött meg a menzeszem. Kb fél évig. Hülyék voltunk és nem mentünk dokihoz. Fél év után elmentünk nőgyógyászhoz. Elmondta hogy PCOS-m van. Azt kell tudni hogy pár kilót felszedtem de semmi vészes szerencsére.Nagyon pattanásos voltam stb.

Az orvos fogamzásgátlót írt fel nekem.

Nem tudtam igazából semmit erről az egészről.A tablettákról főleg nem.

Örültem hogy tudom mikor fog megjönni nem meglepetés és hogy rendbe rakja az arcbőröm.

Ami gond hogy amióta szedem gyakran fáj a fejem. Nem nagyon de kellemetlen.Van barátom és a tabletta óta a libidóm is lecsökkent eléggé.

Szóval ezt csak így megemlítem....De tényleg nagyon ritkán érzem úgy lenne kedvem szexuálisan a barátomhoz.

A lényeg hogy azon gondolkozok hogy lehet abba kéne hagynom a tablettát és a hozzáértők segítségét kérném.Nyilván ha ez mellett döntök fogok beszélni előtte az orvossal de szeretném tudni mégis mások mit csinálnának.

Tehát egyáltalán nem tartom jónak hogy egy 16 éves szedjen ilyen gyógyszert.

A mellékhatások nagyon zavaróak viszont félek hogy újra pattanásos lennék.

És a tünetek újra előbukkannának.

Arról is hallottam hogy valaki nagyon fiatalon kezdett fogamzásgátlót szedni és mire odaért már azért nem lehetett gyereke,pedig akkor már régen nem szedte a gyógyszert.

Valami olyan dolgot tudtok e ami rendbe rakta a hormonszintet.Megjött rendszeresen vagyis legalább körülbelül pontosan.Meg ha valaki pattanásos volt hogy kezelte.

Mit tehetnék?

Előre köszönöm a válaszokat.

Értelmesek írjanak csak :)



2017. febr. 20. 23:12
 1/5 anonim válasza:
Ezek mellékhatások lehetnek, elmész dokihoz, elmondod neki, felír egy másikat és az jobb lehet:)
2017. febr. 21. 01:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

A PCOS-t inzulinrezisztencia okozza, amit kezelni kéne a diétával, inzulinérzékenyítővel és sporttal. A fogamzásgátló nem kezeli, sőt ront rajta (ha rendbe tették az IR-t és jók az eredményeid újra szedheted de nagyon kell rá figyelni mert ront rajta!) és az alapbetegséged a háttérben tombol tovább jelenleg, a tabi a tüneteket elnyomja és ennyit tesz. A kezeletlen IR-ből évek alatt 2-es cukorbetegség fejlődhet ki. Meddőséget okozva. A PCOS egy nehezítő körülmény a gyereknél, az IR kezelése ami megelőzi ezt. Mielőbb hagyd abba a tabit főleg ha mellékhatás (a libidócsökkenés és fejfájás annak számít!) is van.

Hozzáértő endokrinológust keress fel aki összeállít egy diétát, sportot és gyógyszert, ezzel szép eredményt lehet elérni, ha a diéta és a sport jól megy akkor a gyógyszer elhagyható egy idő után.

2017. febr. 21. 12:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:

Köszönöm szépen. A vércukorszintem meg lett vizsgálva 4,5 volt amire azt mondták hogy jó.

Tehát metformint nem kéne szednem.

Csak sport meg diéta.

Viszont a pattanások valószínűleg kijönnének.

2017. febr. 21. 21:30
 4/5 Zsopszika válasza:
A fogamzásgátló nem normális menstruációt csinál. Semmi képpen ne szedd. Menjél el egy endokrinológushoz, mielőtt komolyabb bajod lenne a Fg-tól. Én is szedtempont ennyi idősen... Meg bántam...
2017. febr. 27. 20:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:

Aki ezt mondta azt kerüld el messziről! Ha PCOS-ed van akkor IR-ed van. A vércukorszint lehet kitűnő, gyönyörű görbével, de attól még az inzulin lehet pocsék és kellhet a metformin. Ennyiből pedig nem lehet megmondani hogy nem kell hogy a vércukrod ennyi. 6 terhelt értékből lehet minimum megmondani, ha vékony vagy akkor 10 kell. A kettő nem függ össze ilyen szempontból, viszont a rossz inzulingörbe kezeletlenül kettes cukrot okoz!

A pattanások lehet kijönnek viszont ha az IR kezelve van akkor el fognak tűnni.

2017. febr. 27. 21:19
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!