Kezdőoldal » Egészség » Nők egészsége » Ez mennyire normális?

Ez mennyire normális?

Figyelt kérdés

Február 2-án volt abortuszom(kb 2 hónapos terhesség volt). Utána 5-kb 8-áig volt vérzés és erősebb görcsölés, de ezt még betudtam normálisnak. Lázas nem voltam azóta se és nem is jelentkezett további vérzés sem.


Viszont az utóbbi pár napban azt vettem észre, hogy vagy pici barnázás vagy pl tegnap pecsételő vérzés jelentkezett, ami azért élénkebb piros színű volt. Most még társul ehhez enyhe görcsölés is. Nem olyan, hogy gyógyszer kéne csak érzem időnként.


A záró szerint most kellett volna visszamennem az sztk-ba kontrollra, de túl sokan jelentkeztek már be a dokihoz, aki engem menedzselt és így áprilisban tudok már csak menni.


Ha ez így marad akkor nem várom ki az áprilist, akkor visszamegyek valamikor március elején, csak érdekelne, hogy aki átesett már ilyenen azoknak hogy alakult. Egyébként nem csináltam semmi olyat, ami ilyenkor tiltólistás.


2017. febr. 26. 12:59
 1/6 anonim ***** válasza:
43%

Remélem, az abortuszra azért volt szükség, mert életedet veszélyeztette, illetve a benned megfogant lény sem lett volna életképes.


Más esetben viszont: megöltél egy leendő embert, és most azon aggódsz, hogy neked van pici vérzésed?

2017. febr. 26. 14:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:

1. Semmi közöd hozzá


2. Ha nem tudsz válaszolni egy kérdésre nem kötelező írni.

2017. febr. 26. 14:47
 3/6 anonim ***** válasza:
100%
Tudom, hogy a magánorvos pénzbe kerül, de nem érné meg neked inkább hamarabb elmenni egy szakemberhez? Főleg, ha esetleg baj lehet, de ne legyen az!
2017. febr. 26. 14:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
39%

#1 Remélem, tudod hogy nincs jogod más teste felett rendelkezni és megmondani neki köteles-e bármiért is kihordani egy terhességet.



Nekem nem hangzanak jónak ezek a tünetek, menj vissza mindenképp, ha ekkorra hívtak vissza kontrollra hogy tudtak csak úgy átdobni 2 hónap múlvára?

2017. febr. 26. 15:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:

Én alapból 6 hétre számítottam, csak aztán a zárón írták a hetet. Más orvos ott nem igazán szimpatikus ezért ragaszkodtam ahhoz.


Én is foglalkozok előjegyzéssel és sajnos, ha sokan telefonálnak, akkor már alapból 2-3 hónapra vagy ha akkora az orvoshiány illetve nincs kapacitás, akkor még hosszabb lesz az előjegyzés.

Januárban mikor először bejelentkeztem 2 hét múlvára kaptam időpontot, most meg kb másfél hónap(lehet van benne szabadság is, mert a közalkalmazottaknak 3 havonta muszáj elmenni szabira).


Egyébként van lehetőség soron kívüli vizsgálatra is(pl eseményutáni tabletta, erős görcsölés és rendellenes vérzés miatt).


Maximum rendellenes vérzésre hivatkozva elmegyek a rendelési idő végefelé, hogy ne tartsam fel feleslegesen a sort.

2017. febr. 26. 15:21
 6/6 A kérdező kommentje:
Most csináltam egy tesztet és negatív lett. Valószínűleg jól sikerült a műtét nem maradhatott vissza szövetdarab, ha ennyire kiürült a hcg.
2017. márc. 4. 08:52

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!