Kezdőoldal » Egészség » Nők egészsége » A tablettán és az óvszeren...

A tablettán és az óvszeren kívül melyik fogamzásgátló módszert ajánlanátok?

Figyelt kérdés

A megszakításos módszert alkalmaztuk eddig, szerencsére nem lett baj belõle, de megfogadtam, hogy többet nem szeretném így több szempontból sem.

Ahogy írtam, a fenti két kivétellel minden megoldás érdekel.

Köszönöm.


2017. febr. 26. 18:04
 1/4 anonim ***** válasza:
100%
Ez kortól is függ,illetve attól,hogy akar-e szülni valaki rövid időn belül. Fiatal nőknél nagyon "bejön" a hüvelygyűrű, idősebb korban,akkor amikor erős a vérzés és beltható időn belül nem akarnak gyereket,akkor viszont a méhen belüli hormonos spirál a legjobb. És létezik még a "normál" fémspirál,amit szintén már szült nőknek javasolnak,de amellett a legtöbbször erősebb és hosszantartóbb lesz a vérzés, és sok nőnél okoz gyulladást is.
2017. febr. 26. 18:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

Kort nem írtál.

Ha fiatalabb vagy és még 1 vagy több évig nem akarsz babát akkor hüvelygyűrű (nekem ez van 1,5éve) vagy hormonos spirál (ezt tesznek fel nem szülteknek is). Ha sokáig nem akarsz vagy már van gyerek akkor injekció, tapasz.

Ha hormon kizárva akkor pesszárium+spermicid, sima spirál, hurok (ebből is van nem szülteknek való is).

2017. febr. 27. 18:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:

30 vagyok, nem szültem még, és nincs tervben egyelõre.


Eddig tablettát és óvszert is használtabb hosszabb-rövidebb ideig, valamint a megszakítás plussz Pharmatex kombinációt. Egyiket sem szerettem, csak a Pharmatex-et, azt viszont nem mertem "élesben", úgy meg mégsem az igazi.

Most nincs kapcsolatom, úgyhogy van időm infot gyűjteni.


Nagyon köszönöm a válaszokat.

2017. febr. 27. 21:32
 4/4 anonim ***** válasza:

1. Csináljatok fertilitási tesztet, patikéban lehet kapni.

Ebből megtudjátok, egyáltalán alapjáraton mennyire termékeny a fiú, tehát hogy milyen fokú védekezés szükséges.

Ha akar gyermeket, akkor bepakolni a spermabankba és vaszektómia.

Ha ez nem játszik, akkor a fertilitási teszt eredményétől függően több természetes fogamzásgátlási mód együttes használata.

2017. máj. 11. 00:53
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!