Kezdőoldal » Egészség » Nők egészsége » Nincs Tb-m, de nemrég voltam...

Nincs Tb-m, de nemrég voltam nőgyógyásznál, meg is kaptam a receptet viszont mondta hogy rendezzem a nem fizetett Tb-et minél hamarabb. Kaphatok-e csekket, mert írattam fel gyógyszert?

Figyelt kérdés
Az elkövetkezendő időkben ha újra megyek orvoshoz kell majd fizetnem?

2017. febr. 23. 13:51
 1/7 anonim ***** válasza:
A TB hátralék/nemfizetés adó módjára egy összegben VISSZAMENŐLEGESEN behajtható. A NAV-tól levelet fogsz kapni.
2017. febr. 23. 14:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
miért nem fizetsz TB-t?:)
2017. febr. 23. 14:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
Szerintem a recept iras ingyen van.Viszont a gyogyszerert lehet tobbet kell majd fizetned,ha nincs tb-d.
2017. febr. 23. 14:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:

"2009 óta minden orvos-beteg találkozó alkalmával jogviszony-ellenőrzés történik a TAJ- szám alapján. Ha az ellenőrzés során felvillan a piros lámpa, akkor a jogviszony rendezetlen.Az OEP a jelzés után megküldi a rendezetlen jogviszonyú személy adatait a NAV-nak, majd a hivatal felszólítja a magánszemélyt a szolgáltatás jogosultságának igazolására.


Ha az egyén nem tudja igazolni hitelt érdemlően a jogosultságot, akkor a NAV megkezdi az elmaradt járulékok behajtását."

2017. febr. 23. 14:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:

Én nem játszanék ezzel.

Egyrészt, visszamenőleg be fogják rajtad hajtani, másrészt, ha ér valami, akkor így jártál, mert nincs TB-d. Legutóbb 6 000 Ft volt havonta, nem hiszem, hogy neked ennyit nem ér. Egyébként pedig, az orvos jóindulatán múlt, hogy egyáltalán ellátott, megadva a bizalmat, hogy ki fogod fizetni utólag a TB-t.

2017. febr. 23. 14:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
Most 7050/hó. És igen, visszamenőlegesen behajtják (pl. 3 éve nincs biztosításod, akkor 36*X forint ).
2017. febr. 23. 14:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:

Asszem 7050 ft/hó jelenleg, vagy hasonló.


És fizesd be mielőbb, jobban jársz! A NAV utólag befizetteti veled, és késedelmi kamatot is felszámol. Na most hogy külön bünti jár-e azért, hogy nem rendezett jogviszony alatt dokinál is voltál és gyógyszert is váltottál ki, ezt nem tudom. De hogy utólag behajtja a havi díjakat a kamatokkal, az biztos.

Réges-régen volt, hogy nem figyeltek annyira a nem fizetőkre, és meg lehetett úszni. De ma már sajnos nem. Minimum 5 éve, ha nem több, hogy minden olyan területre odafigyelnek az állami hivatalok, ahol az "átlag kisemberektől" pénzt lehet beszedni. Egy garast sem hagynak veszni, és keményen kamatoztatnak, ha késel a befizetéssel. (Bár most az alacsony kamatok miatt a késedelmi pótlékok sem oly vészesek, de akkor is, minek még azt is az államnak adni...)

Jól jegyezd meg, ha a politikusok és üzletemberek lopnak, csalnak, afelett szemet hunynak a hivatalok, de téged, egy átlagos güriző állampolgárt nem fognak békén hagyni, behajtanak rajtad mindent.


Lehet kérvényezni a NAVnál, hogy később fizethess, vagy ilyesmi, de (én már tapasztaltam) nem érdemes ezzel próbálkozni. SOk papírmunkával és levelezgetéssel jár, és rólad és a veled egy háztartásban élők vagyoni helyzetéről írásban pontosan be kell számolni. És csak akkor adnak haladékot, ha annyira a béka feneke alatt az anyagi helyzetetek.

Pl. lehet az is, hogy te és akár a családod is munkanélküli, de ha még van hol laknotok, van egy saját tulajdonú rozoga viskótok, akkor az már komoly vagyonnak számít, akkor már nem adnak haladékot...!


Még egy megoldás, ha az önkormányzat fizeti helyetted a tb-t. Ez akkor lehetséges, ha nincs munkád, és segélyért kuncsorogsz az önkorinál, meg ha közmunkát vállalsz....


Egyéb esetben szivat a NAV. Hozzáteszem, ha életedben egyszer nem jártál orvosnál, akkor is! Hát ha még voltál is... Érted...

2017. febr. 23. 14:31
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!