Kezdőoldal » Egészség » Nők egészsége » Ha édesanyám HPV-vel fertőzött...

Ha édesanyám HPV-vel fertőzött, és nem ügyel a személyes higiéniájára, akkor én is elkaphatom?

Figyelt kérdés
Pl. a nedves törölközőt nem különíti el, hanem rádobja az én arc törölközőmre, vagy az alsóneműit szanaszét dobálja a lakásban és nekem kell összeszedni utána. Annyira félek, mert giába, hogy én tisztaságmániás vagyok, ő letojja az egészet! Nemrég megjelentek ilyen viszkető kiütések a testén, mindig vakarja, utána kezet sem mos. Két-három naponta fürdik. Külön háztartásban élünk, de amikor háromhavonta hazamegyek egy-két napra, az nekem maga a rémálom.

2017. febr. 27. 01:35
 1/3 anonim ***** válasza:
66%

A hpv-nek durván 200 szerotipusa van. Ebből alig pár az ami a méhnyakrákot okozza(talán 15 vagy még kevesebbet)


Az összes többi sima jóindulatú szemölcsöt okoz.

Sok függ hogy milyennel fertőzött anyukád, de használati tárgytól még nem lett baja senkinek. Másrészt a hpv vírus nem gomba hogy kelljen neki a meleg nedves környezet.

2017. febr. 27. 06:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
42%

Fujj... Nem mennék haza ilyen szülőhöz. Nem a fertőzésveszély miatt, hanem mert gusztustalan.

20N

2017. febr. 27. 07:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:
Köszönöm első! Négy éve volt méhnyakrákja.
2017. febr. 27. 08:56

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!