Kezdőoldal » Egészség » Nők egészsége » Mit tehetek derék fájás ellen?

Mit tehetek derék fájás ellen?

Figyelt kérdés

Ülő munkát végzek, nem igazán sportolok, max heti 2-3 nap 1-2 perc nyújtás.Viszont vannak napok amikor nagyon fűj a derekam , és a legrosszabb ilyenkor h. van h.égető fájdalom nyilal bele.Csomók is néha szoktak lenni(persze az van a nyakamon is).

25/L


2010. máj. 10. 10:09
 1/6 anonim ***** válasza:

Szia, egy cipőben járunk. Én 2 éve elkezdtem járni hátmasszázsra és teljesen rendbe hoztak. Évente egyszer megengedek magamnak egy másfél órás thai masszázst is (egész test), utána olyan vagyok, mint aki újjászületett.

Sok helyen van gyógymasszázs, heti egy fél órát ha rászánsz, pénzben sem vészes, meghálálja magát.

2010. máj. 10. 10:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
És ez nagyon fáj?Mert tesómhoz is jártak havonta maszírozni,de ő volt h. elkiáltotta magát,mert annyira fájt.
2010. máj. 10. 10:22
 3/6 anonim ***** válasza:
Nekem két évig fájt a derekam, vonszoltam magamat és munkából hazamenet közben sokszor bőgtem, de még fekve is fájt,az MRi kezdőd gerincsérvet mutatott. Aztán a főnök lecserélte a székemet, otthon vettünk egy jó ágyat, én meg el kezdtem gerinctornázni otthon dvd-re és teljesen elmúlt, 3 éve egyáltalán nem fáj, pedig már nem is tornázok. A másik, hogy akkoriban lelkileg sem voltam rendben, most nyugodt, rendezett az életem, nem tudom, nem-e ez is számít.
2010. máj. 10. 10:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:

Nekem egyáltalán nem fájt, sőt, kimondottan jól esett. A gyógymasszázsnak nem szabad durvának lennie. Érdemes alaposan körülnézni, mert rengeteg a hozzá nem értő, gyorstalpalón végzett "masszőr", aki többet árthat.

Esetleg érdemes lenne megérdeklődni orvosnál is, nincs-e lehetőség gyógytornára (ha beutal, lényegesen olcsóbb), nagyon jó gerinc és hát tornák vannak már, és mint ahogy előttem is írták, fontos a jó fekhely.

2010. máj. 10. 11:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
elfelejtettem, hogy nyáron Egyiptomba nyaraltunk, nekem a sós tenger víz is csodákat tett + az úszás. Előtte soha nem úsztam, de a 10 nap alatt szinte minden nap jó fél órát.
2010. máj. 10. 11:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:

Szia! Ez kicsit hosszú lesz. Én gyógymasszőr vagyok, és thai masszázzsal is foglalkozom, remélem, tudok neked segíteni. Amit az előző válaszolók leírtak, azzal majdnem mindenben egyetértek.


Először is, mivel a kérdésed úgy szól, hogy mit tehetsz, és rögtön azzal folytattad, hogy nem sportolsz, tehát adódik a válasz: sportolj. A mozgásra fordított idő megtérül, hidd el! Ha most rászánsz legalább heti 2-3 órát a sportra, azt a tested meghálálja, és ha ettől húsz évvel tovább tudsz normális, fájdalommentes életet élni, akkor jó befektetés ez az idő. A tested azt jelzi, hogy kizsákmányolod. Tekintsd ezt egy figyelmeztetésnek, hogy át kéne gondolni az életvezetésedet és a prioritásokat. Az úszás valóban nagyon jó ilyenekre, de nagyon sok más mozgásforma, pl. túrázás, torna is jó.


Fontos a megfelelő ágy és a munkahelyi környezet is, ami nemcsak egy megfelelő széket jelent, hanem az asztal kialakítását, a számítógép és más eszközök elhelyezését is. Munka közben is minden órában állj fel, és egy pár percet mozogjál, akár csak annyit, hogy kimész inni egy pohár vizet.


Ami pedig a masszázst illeti, az kifejezetten ilyen dolgokra való, tehát biztosan fog segíteni, ha a fájdalmad csak az említett problémákból fakad, és nincs mögötte semmilyen komolyabb ok, ami valószínű. Keress meg nyugodtan. Abban igaza van az előző válaszolónak, hogy a masszázsnak nem kell durvának lennie. Én is láttam már olyan masszőrt, aki csak rám tette a kezét, és máris vonyítottam a fájdalomtól, és ez nem jó. Az erőt megfelelően kell adagolni. De az előfordulhat, hogy fáj valamennyire. Én azt gondolom, hogy ha egy órás masszázsnak van egy olyan része, ami fáj, és segít, az sokkal jobb, mint együtt élni az állandó fájdalommal. A testvéred problémáját okozhatta az is, hogy túl ritkán masszíroztatott. A masszázsnak nem szükségszerű velejárója a fájdalom, de van, amikor hozzá tartozik. A masszázstípustól is függ, mert egy relaxáló wellnessmasszázs során biztosan nem fogunk fájdalmat okozni, de egy gyógymasszázs során lehet. Persze mértékkel, és folyamatosan odafigyelve a vendégre. Az "igazi" (Thaiföldről érkezett) thai masszőrök egyébként legendásan nem törődnek a fájdalommal, csak csinálják, amit kell, mert majd utána jó lesz.


Ha van egy nagyon elhanyagolt rész, akkor előfordulhat, hogy kell egy pár kezelés, ami rendbehozza, és utána rendszeres karbantartás. Ami állhat masszázsból, úszásból, tornából. Ha a csomók alatt izomcsomókat értesz, azokat el kell dolgozni, ami egy kicsit fáj, de utána jobb lesz. Azonban abból, amit írtam, ne gondold, hogy a masszázs mindenképpen fáj, mert ez a rész aránytalanul hosszúra sikerült, csak mert látom, hogy ez foglalkoztat. Az is lehet, hogy a te esetedben egyáltalán nem fog fájni. Természetesen masszázs közben mindig figyelünk a vendégre, mindenkinek más a tűréshatára, fájdalomküszöbe, nem a kínzás a cél. :-) Szóval összefoglalva a masszázs az efféle fájdalmak ellen kifejezetten hasznos, és szerintem egyáltalán nem a fájdalom a lényege és nem is ez a fontosabb kérdés. De hosszú távon semmilyen masszőr nem tud segíteni, ha te magad nem teszel valamit magadért.


Ha van még kérdésed, tedd fel.

2010. máj. 11. 07:30
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!