Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » 33hetes terhesen ezek joslók?...

33hetes terhesen ezek joslók? Tegnap este is meg a ma is nagyon fájt a derekem, mensi szerű görcseim vannak, de azok elég gyengék. A derék fájás rosszabb. azért húzhatom a 40. hétig?

Figyelt kérdés
2011. aug. 30. 20:56
 1/5 anonim ***** válasza:
Nekem is voltak ilyenek, de az orvosom azt mondta, hogy a görcsölgetés meg a fájogatás csak azért van mert tágul a méhem ahogy nől a baba...A hátfájásod pedig valószínűleg a megnőtt pocakod miatt van. Ilyenkor egy kicsit eldeformálódhat a gerinc a hirtelen megváltozott súlyelosztásod miatt.de szerintem mindenféleképpen kérdezz rá a dokinál a következő vizsgálaton ha maradnak a hasi görcsök, mert mindenki másképp viseli!
2011. aug. 30. 21:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

Szerintem ezek jóslófájások. Készülődik a szervezeted. Tágul a medencéd, deformálódik a gerinced a plusz súlytól stb. A menszi szerű fájások pedig szintén az izomösszehúzódásokat "gyakorolja". Ha nem nagyon erősek, ne aggódj, ez normális. 33 hetesen ez már simán belefér.


Üdv, egy háromgyermekes anya

2011. aug. 30. 21:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:
ez a második terhességem, az elsőnél nem ilyen volt, ott rendesen méhkeményedéseim voltak, majd fájás nélkül magzatvíz elfolyással indult a szülésem.
2011. aug. 30. 21:13
 4/5 anonim ***** válasza:
Úgy emlékem, én is inkább a másodiknál éreztem előfájásokat. Ill. az is lehet, hogy akkor már jobban felismertem. Szerintem belefér. Nyilván a doki véleménye és az ultrahang többet elárul, mint mi, de így kívülállóként némi tapasztalattal azt mondom, hogy ezek még csak jóslófájások. Ugyanakkor, ha jól belegondolok, ezek simán lehetnek szülés előtti fájások is. Pláne a derékfájás miatt mondom. De tényleg a doki tudja igazán. Ha nem akar csökkenni, vagy ritkulni, akkor sürgősen el kell kezdeni sokkal többet pihenni, ha még nem késő. Legalábbis szerintem. Mást jót magaddal, (most doki nélkül) nem nagyon tehetsz, mint fekszel és pihensz. Akár jóslófájások, akár a baba türelmetlenkedik már, a helyedben én most lepasszolnék mindet pár napig és csak pihennék. Hátha javul.
2011. aug. 30. 21:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:

35 +5 hetes vagyok, hetek óta vannak a menszis görcseim, bár a derekam nem fáj.

Első gyerekkel nekem is tök más érzés volt, éreztem az összehízódásokat, jöttek, mentek, de nem fájt. Most fáj. Eddig azt hittem, azért mert az első császáros lett.


eddig 2x szóltam miatta, 2 különböző dokinak (külföldön vagyok, nincs saját doki itt) és egyik sem aggódott.

2011. aug. 30. 23:38
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!