Kezdőoldal » Egészség » Nők egészsége » Szerintetek lehet baj?

Szerintetek lehet baj?

Figyelt kérdés
4. hónapja szedek fogamzásgátlót (minden nap, pontosan). Tegnap voltunk együtt párommal először gumi nélkül, a biztonság kedvéért a pharmatex is képbe került. Tudom hogy elvileg már régóta véd a tabletta, de csak azért aggódom, mert az együttlét pont az ovu időszakára esett, de ez nem okozhat gondot ugye?

2017. márc. 11. 23:45
 1/4 anonim ***** válasza:
73%

A fogamzásgátlóhoz csak az első hónapban kell mellévédekezni. Ennyi idő kell, hogy kialakuljon a teljes védelem. Mindig 99%-os védettséget ad, még ha ovu időszakban is szexeltek.

Pharmatexet teljesen felesleges használni. Bajod persze nem lesz tőle, mert hormonmentes.

2017. márc. 12. 08:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

Teljesen felesleges, amit csináltok. Az első levél után akkor se leszel terhes (rendes szedés mellett), ha a barátod minden nap háromszor beléd élvez. Ennyire ne legyetek már szerencsétlenek, hogy a 4. (!!!) levél alatt is használtok kiegészítő védekezést, amikor ezt semmi se indokolja. Tök mindegy, hogy az ovu időszakára esik a szex, basszus ezért szeded a fogamzásgátlót! Eszméletlen. :D

20N

2017. márc. 12. 13:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 Drávai Renáta válasza:
Ha már 4. hónapja szeded,akkor tuti,védett vagy!hacsak nem hánytál6ment a hasad a bevételt követő 3 órában egyszer is."ovu" ilyenkor nincs,elvileg,mert a tabletta által olyan petesejtjeid vannak jelenleg,amik nem életképesek,és a tabletta által szintén,a méhed olyan anyaggal van bevonva-nyálkahártya-ami gátolja a beágyazódást.Tehát ne aggódj!Ha RENDESEN szeded,kizárt a terhesség!Én legalábbis addig nem estem teherbe,amíg nem akartam!
2017. márc. 12. 15:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 Drávai Renáta válasza:
Egyébként nem feltétlenül kell az első hónapban sem a kiegészítő védekezés!Mert ha valaki a mensi első napján kezdi a tablettát,azonnali védettséget kap!lehet biztonságos azonnal is,ha az első napon kezdte a tablettát! (tájékoztatóban is benne van!)
2017. márc. 12. 15:10
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!