Kezdőoldal » Egészség » Nők egészsége » Havi piros utáni jelentős...

Havi piros utáni jelentős barnázás mennyire ad okot aggodalomra?

Figyelt kérdés

Tudom, hogy alapvetően a barnázás nem para, sem előtte, sem utána, még ha régen nekem nem is volt, már jó ideje (egy-két éve) van szinte rendszeresen, mindig utána, a nőgyógyász prof.om szerint én parázom túl a dolgot, minden rendben van. Most viszont olyan furcsaság történt, hogy maga a normál vérzés extra rövid volt, éppen csak három nap, aztán egy teljes nap full tiszta fehérnemű és wc-papír, majd egy nap után olyan mértékű barnázás már két napja, hogy az ijesztő... Vajon ez még mindig a no para kategória és csak én vagyok hipochonder, vagy most már elég ok az újra dokilátogatáshoz...?


Ja, 34 éves vagyok és kb. már tíz éve nem szedek fogamzásgátlót (és nem, nem készülök épp sürgősen gyerekcsinálásra, mert ahhoz előbb egy normális párkapcsolatra vágyom, én balga...), ráadásul az egészséges életmód híve vagyok, évek óta kiirtottam egy csomó mindent az étrendemből, tehát lehet valami (vitamin...?) hiány netán, de főleg azért írom ezt, mert gyógyszereket sem szedek (bár most jobban belegondolva két-három hete volt egy olyan gyulladásom, amire rögtön antibiotikumot kaptam, nem vettem be, rosszabb lett, végül mégis végigszedtem, tképp jobban belegondolva nem kizárt, hogy amiatt történt most ez, ha amúgy is az összes leírt mellékhatását sikerült produkálnom...? Vagy ez is paranoia...?), és ha nem muszáj, nem is rohannék rögtön hormonkezelésre...


Van valakinek hasonló tapasztalata...?


A legmeglepőbb számomra a kb. 24 órás full tisztaság, szünet, majd a minden eddiginél nagyobb mennyiségű barnázás (előbb csak wc-papíron, majd már két napja a pecsételőnél azért nagyobb mennyiségű fehérneműfolt is...)


Tudom: fogyás (lehet), stressz (szintén lehet), de és még...? :S



2017. márc. 13. 21:33
 1/2 Nikch válasza:
Lehet akár ciszta is,de nem feltétlen. Ugyanígy voltam,mikor diétába és sportba kezdtem. Mondjuk nálam nem rég méhszájsebet találtak, nem tudom összefügg-e a kettő,mert a konizáció óta még nem jött meg. Lehet a stressztől,de ha ellátogatsz az orvoshoz az a legbiztosabb.
2017. márc. 14. 12:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 A kérdező kommentje:
Köszi
2017. márc. 16. 01:18

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!