Kezdőoldal » Egészség » Nők egészsége » Hany eves korba kell elvinni...

Hany eves korba kell elvinni lanyomat nogyogyaszhoz?

Figyelt kérdés
17 lesz a kislanyom:)es tervbe van,hogy elmegyunk a nogyogyaszhoz kozosen,nincs semmi gond hall istennek!!
2007. nov. 20. 23:49
 1/3 anonim ***** válasza:
73%

Pont itt az ideje!

Engem akkor vitt el anyukám mikor menstruálni kezdtem.(12)

Jobb ha minél előbb tudatosul egy kislányban mi is a nőgyógyászat.Ne féljen tőle és tudja azt is hogy szükség van az évenkénti szűrővizsgálatra.

2007. nov. 21. 08:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
79%

Jól elodáztad.:))

Én először fogorvoshozis úgy vittem a gyerekeket, hogy csak ellenőrzésre. Nem volt semmi bajuk. Így megtanulták, hogy nem kell félni és tudják mi fog történni.

Szerintem korábban kellett volna, mert egy 17 éves lánynak már érdemes mindennel tisztában lennie. A nőgyógyuászati vizsgálat körülményeivel is.

Mi az elképzlésed egyébként a dologról?

Ha be is mész vele, remélem kijössz és hagyod, hogy egyedül legyen az orvossal. A lányodnak kell bizalmi kapcsolatot kialakítani vele. Nagyon gondoskodó vagy :)), csak ez ne menjen át mindenre kiterjedő "felügyeletbe".

2007. nov. 21. 08:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
63%

Mindenféleképpen a nemi élet megkezdése előtt. Leginkább az első menstruáció idejét szokták javasolni, de erről már nyilván lekéstetek! :o)


De nincs semmi baj, hiszen még most se késő. Nyilván bizalmi a kapcsolatotok, tehát beszélgess vele arról, hogy mi fog történni. De csak akkor, ha láthatóan érdekli és figyel rád! Ha nem, akkor a beszélgetést ne erőltesd, lehet, hogy kínos neki, azért nem szeretne ebbe a beszélgetésbe belebonyolódni!

Ha már megbeszéltétek, mi várható, akkor essen arról is szó, hogy szeretné-e, ha benn lennél vele, megnyugtatná-e a jelenléted.

Ha nem szeretné, az nem annak a jele, hogy nem szeret, vagy ciki vagy számára, hanem tudomásul kell venni, hogy ez már az ő intim szférája, rá és az orvosra tartozik.

Ha ezt választja, bizonyára miután kijött, el fogja mesélni, mi történt.

Ja, még egy lényeges dolog! Feltétlenül essen szó köztetek a fogamzásgátlásról, és ha szeretnétek, írassa csak fel nyugodtan, így nagyon sok későbbi negatív élménytől megkíméled őt, illetve magatokat!


Egyébként nagyon pártolom, hogy így is gondoskodsz a lányodról, hiszen van, akinek ez eszébe sem jutna, vagy nem érdekli. Gratulálok a hozzáállásodhoz!

2007. nov. 21. 09:14
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!