Kezdőoldal » Egészség » Nők egészsége » Fogamzásgátló abbahagyása...

Fogamzásgátló abbahagyása után normális?

Figyelt kérdés

Úgy 4-4,5 évig szedtem fogamzásgátlót. Semmi probléma nem volt vele. Júliusban abbahagytam a szedését, mivel szétmentünk a párommal és úgygondoltam, hogy felesleges, ha nincs párom (augusztus vége óta újra együtt vagyunk, de nem ez a lényeg). Viszont júliusban megjött a megszűnéses vérzés, utána pár héttel rá pecsételt pár napig, majd felerősödött (összesen 10 nap). Azután semmi. Azt olvastam, hogy nagyjából 3-6 hónap alatt vissza kell állnia a menstruációnak a fogamzásgátló előttire. Januárban meg is jött, örültem is neki nagyon. De azóta semmi. Fogamzásgátló előtt rendszertelen volt a menstrációm. Tudom, látnia kellene orvosnak, csak sajnos olyan időpontban rendel, hogy kb esélytelen összehozni. Ezért írok ide. Szerintetek ilyenkor mi van?


22L


2017. márc. 17. 16:52
 1/2 anonim ***** válasza:
100%

Az van hogy hirtelen megszűnt a hormon adagolása es most idő kell hogy a hormonjaid el kezdjenek rendezodni.

ha mondjuk jövő hónapban sem jön meg valahogy kénytelen leszel megoldani az orvost.

2017. márc. 17. 17:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:

1. Nem megszűnéses vérzés, hanem megvonásos.


2. Mivel gyógyszer előtt rendezetlen volt a menstruációd, ne várd, hogy gyógyszer után pontos lesz. Általában fél év kell a gyógyszer abbahagyása után, hogy visszaálljon a rend, de mivel nálad a gyógyszer előtt se volt rend, valószínűleg ezután se lesz. Egy jó endokrinológusra lenne szükséged, aki a hormonjaidat megvizsgálja.


3. Ha a saját orvosod rossz időben rendel, és tényleg képtelenek vagytok összehozni egy találkát, menj el sztk-ba, általában 07:00-14:00 között rendelnek hétfőtől péntekig. Csak várnod kell a sorodra.

2017. márc. 17. 21:39
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!