Kezdőoldal » Egészség » Nők egészsége » Hüvelygomba? Hüvelygyulladás?...

Hüvelygomba? Hüvelygyulladás? Makacs folyásom van, már nem tudom mit kezdjek vele.

Figyelt kérdés

Már évek óta visszatérő problémám, hogy folyásom van. Általában fehéres, sárgás, van hogy kellemetlen szagú. Előfordul, hogy darabos, vagy takonyszerű, de van hogy vízszerű. Vannak rövidebb időszakok, amikor nincs vagy csak minimális. Ezen kívül semmilyen más tünetem nincs (nem is volt), nincs viszketés, semmi, csak bő folyás.


Rengeteg nőgyógyásznál jártam, a drága magánrendelésektől át az sztk-ig, de már 0 bizalommal megyek, mert felír ránézésre valamit, használnom, és egyszerűen nem javulok tartósan. Egyszer valamilyen tenyésztésre küldött kenetet az egyik orvos, ahol nem találtak semmit. Egyébként sima hüvelyi vizsgálat után, a kenetre ránézve mindig azt mondják, hogy hüvelygomba, amire felírnak tablettát és vény nélküli kúpokat. Kaptam már fluconazole-t, canesten kúpot/krémet, micovag kúpot, betadine kúpot, pevaryl kúpot, gynoxin kúpot, dalacin krémet, lactofeelt, ezek tetszőleges kombinációját... Van, hogy a kezelés után rövid ideig nincs folyásom, majd visszatér, de van, hogy egyáltalán nem használ (a dalacintól épp rosszabb lett).


A párom szintén kenegeti magát canesten krémmel, hátha ő adja vissza, de akkor is ugyanez van, ha hetekig keni még azután is, hogy az én kezelésem véget ért. A fehérneműim magas hőfokon mosom (a törölközőim is), szárítógépben szárítom, vasalom, pamut az összes. Nem eszem kétpofára a cukrot és a szénhidrátot, alig 50 kiló vagyok 175 centihez. Fogamzásgátlót szedek, többfélét is szedtem már, nem befolyásolták. Elég valószínűtlen, hogy pszichés okai lennének, teljesen független attól, hogy épp feszült vagyok-e vagy bármi.


Egyszerűen már ötletem sincs, hogy milyen kúpokat/tablettákat próbáljak, vagy hogy hova menjek orvoshoz... Van köztetek, aki hasonló cipőben jár(t)? Mit ajánlotok?



2017. márc. 17. 18:53
 1/6 anonim ***** válasza:

1. Ne nőgyógyászhoz menj, hanem fogd meg a párodat és együtt menjetek el bőr-és nemi beteg gondozóba. Ott mindkettőtöktől vesznek mintát és elküldik tenyésztésre. Mert oké, hogy kenegeti magát Canestennel a párod, de az csak gombás fertőzésre jó. És ha nem gomba? Másra nem hat.

Meg aztán lehet, hogy nem kúpos kezelésre lenne szükséged, hanem szájon át szedhető gyógyszerre. És hidd el tapasztalatból beszélek, hogy a nőgyógyászokhoz ilyen problémával nem szabad fordulni.

2. Hagyd abba a fog. gátló szedését! Nekem is ugyanez volt a bajom. Bőrgyógyászhoz fordultam, aki kikezelt és abbahagytam a fog. gátló szedését, óvszerrel védekezünk. A páromat is látta orvos (urológus, neki még húgycső szűkülete is volt, amit műtéti úton oldottak meg). Mindketten kaptunk kezelést. És nem kúpokat, meg krémeket, hanem szájon át szedhető gyógyszert. Viszont a gyógyszeres kezelés mindig csak tüneti kezelés volt, a problémáimat akkor vágták el, amikor teljesen letettem a fog. gátlót.

2017. márc. 17. 19:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:

Kaptam már szájon át szedhető gyógyszert is, amit négy hétig heti egyszer kellett szednem, egy ideig kúppal kombinálva.


Lehet, hogy buta kérdés, de bőr- és nemibeteg gondozóba kérhetek csak úgy időpontot, hogy szeretném kivizsgáltatni magam (+párom)? Egy vérvételből kiderül?


A fogamzásgátló abbahagyásán is gondolkodtam (orvos ezt sosem ajánlotta), csak nem igazán bízom más módszerben. :(

2017. márc. 17. 19:26
 3/6 anonim ***** válasza:

Esetleg nincs candidád?

Az okoz visszatérő gombát akkor ha rendesen kezelve vagy.

2017. márc. 17. 20:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:
Nem tudom... Az ellen mit tehetnék? Miből derül ki, hogy van-e?
2017. márc. 17. 20:47
 5/6 anonim ***** válasza:

Sajnos teljes étrend váltás. Liszt cukor teljes elhagyása, üdítők nuku, egyes tejtermékeket se eheted/ihatod.

Olvass utána.

A candida gombát ezek táplálják es ezért van ez a visszatérő hüvely gomba vagy gyulladás.

Neten mindent megtalálsz rola. Vannak etrendek is.

2017. márc. 17. 21:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:

Kedves kérdező! Hidd el, hogy sokkal jobban jársz, ha leteszed a fog. gátlót! Pont te írtad, hogy volt, hogy vettek kenetet, tüneteid voltak, kórokozót pedig nem találtak. Ez pont amiatt van, ami miatt nekem is volt. A fog. gátló miatt. Mivel egyik hatása, hogy úgy akadályozza meg a terhességet, hogy biztosít egy olyan közeget a hüvelyben, amiben a spermiumok nem tudnak megfelelően célba jutni. És ez a közeg, amit a fog. gátló okoz, valószínűleg neked is ez az, amit ilyen tüneteket kihoz.

Először mindenképpen kérj időpontot bőr- és nemi beteg gondozóba mindkettőtöknek. Vizsgáljanak ki titeket és hagyd el a fog. gátlót.

És ne csak ebben bízz. Ott van az óvszer. Ha megfelelően használjátok, akkor nem szakad ki. Sőt, ha kiszakad, akkor azt azonnal észreveszed és ott van még az esemény utáni tabletta. Fog. gátlónál nem látsz magadba, tehát ha az nem hat, azt észre sem veszed.

Én korábban is évekig és amikor elhagytam a fog. gátlót, azóta is, ennek már több éve, óvszert használunk. Soha egy sem szakadt ki, még amikor babát terveztünk és egyáltalán nem védekeztünk, még akkor is több, mint fél évig tartott, mire összejött.

De arra hallgatsz, akire akarsz. Én csak a saját tapasztalataimat írtam le, amik pontosan ugyanazok voltak, mint a tieid. Nekem ez vált be.

2017. márc. 18. 13:16
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!