Kezdőoldal » Egészség » Nők egészsége » Pár órája volt rákszűrésem,...

Pár órája volt rákszűrésem, fájt egy kicsit szúróan és még most is érzem. Normális vagy valami bajom van?

Figyelt kérdés
Amikor először volt,3 éve,akkor nem éreztem semmit,bár tény hogy akkor annyira bunkó volt a doki hogy azon küzdtem ne sírjak és oda se figyeltem. Most viszont kifejezetten fájó,szúró érzés volt amikor mintát vett és bár nem fáj,de érzem a helyét,meg tudnám mondani,honnan vette a mintát. Bár valószínűleg az is rátett egy lapáttal,hogy alig tudtam elengedni a medenceizmait,nagyon görcsös voltam,szólt is többször hogy lazuljak el. Szerintetek ez rendben van így? Neten írták több helyen is,hogy egyáltalán nem fáj,nem érzed,stb. úgyhogy most megijedtem hogy netán valami bajom van és azért fájt. 20/L
2017. márc. 27. 18:59
 1/3 anonim ***** válasza:
Fájhat, sőt görcsölhetsz és vérezhetsz is utána. Ilyenkor egy kis "kefével" sejteket kaparnak le a méhszájról,ezért lehetnek utána ezek a panaszok. Igazság szerint,ha "jól", pontosabban alaposan vesznek mintát,akkor érez ilyet az ember.
2017. márc. 27. 19:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

Nekem több mint 2 hete vettek mintát, rá másnapra elkezdett fájni az alhasam, ilyen "mindjárt megjön" érzésem volt, menstruációs görcsökkel, pedig még csak a ciklusom 16. napja körül jártam! Utána elkezdtem vérezni, először csak babarózsaszín, minden WC-zés után jött. Ez tartott kb 10 napig + a fájdalom is, így elmendtem sürgősségi nőgyógyászatra, ahol a doki kb le se szart, azt mondta, ilyen előfordul, semmilyen vizsgálatot nem végzett(bravo magyar egészségügy), pedig lehet, hogy komolyabban felsértett belül a doki, vagy lehet akár ciszta vagy ki tudja, semmiképp se normális dolog az ilyesmi. Közben a vérzés már rendes menstruációba ment át és még mindig nagyon fáj a hasam, 3 napja csak Cataflammal tudok meglenni. Csütörtökön megyek egy profi nőgyógyászhoz, aki végez ultrahangot is és rendesen kivizsgál.


Nem tudom, hogy van-e összefüggés a rákszűréssel, de 8 éve menstruálok és soha nem volt még olyan, hogy több mint 2 hétig véreznék és fájna a hasam folyamatosan, szóval elég esélyes, hogy amiatt lehet. Nem rádijeszteni akarok, de ha pár nap után is fáj és vérzel, akkor azért menj el egy másik dokihoz, mert ha seb alakult ki ott, el is fertőződhet vagy akármi.

20L

2017. márc. 28. 11:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
A 2 hétig tartó erős vérzés nem lehe a szűréstől,de néhány napig lehet utána vérezni is és görcsölni is. Mint már írtam ,ilyenkor tulajdonképpen egy horzsolt sebet ejtenek a nyálkahártyán. De ez nem baj, sőt sokszor azért értékelhetetlen a kenet,mert nincs rajta megfelelő "anyag".
2017. márc. 28. 13:01
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!