Kezdőoldal » Egészség » Nők egészsége » Miért mondják, hogy a hüvelygo...

Miért mondják, hogy a hüvelygomba hamar kiújul, ha magától múlik el gyógyszeres kezelés nélkül?

Figyelt kérdés
Sajnos azok közé tartozom, akik életük során nem egyszer, nem kétszer szenvedtek már a hüvelygombától. Már sok módszert próbáltam. (Orvosit és alternatívat is.) Életemben először 17 évesen tört rám ez a nyavalya. Megrémültem, szóltam anyukámnak, de ő azt mondta, ne csináljak semmit, elmúlik magától... 6 hónapig szenvedtem tőle, aztán tényleg elmúlt magától, de kín volt az életem. Ezután több, mint egy évig nem volt semmi bajom sem. Amikor utána felütötte a fejét a kór, nem késlekedtem, azonnal doki, majd, Canesten, stb. Így eléggé hamar elmúlt a gond, viszont rá 4 hónapra megint előjött. Persze rögtön tettem, amit korábban. Elmúlt a dolog, örültem. Igen ám, viszont 4 hónap, és már megint... Azt gondoltam, ez egy átok. Pont a menstruációm előtt tört ki rajtam újra, éreztem, hogy felesleges dokihoz mennem, vagy elkezdenem a kúpos kezelést, mert félbemaradna. (Jól éreztem, másnap reggelre meg is jött.) Nyakamon volt a nyaralás, szóval úgy döntöttem, visszatérek az alternatív ötletekhez, a dokit kihagyom az ügyből, és max magam veszek Canestent, ha a menstruációm végén még szenvedek. Erre mi történt? Elmúlt mindenféle orvosi cucc nélkül, és 7 hónapig nem volt semmi bajom. Én úgy veszem észere, hogy jobban járok az alternatív módszerrel, mert egyrészt ez alkalmazható a menstruáció alatt is, másrészt pedig hosszabb ideig nem gyötör utána a kór, mintha Canestent használnék.

2017. ápr. 1. 11:00
 1/1 anonim válasza:

Biztos gomba? Nekem is volt már, Canesten pikk-pakk segített rajta, három nap után, mégis többször visszatért, azonban van, mikor kicsit furcsább hüvelyváladékom van, de nem rendellenes, csak fehér pl (és igen, normális, a szaga is, csak a ciklus különböző szakaszaiban más a hüvelyválakék, a hüvelyi folyás)

Okozhatja más is, nem csak hüvelygomba. Esetleg egy másféle gomba, nem candida, vagy bakteriális fertőzés is. Ha van partnered, neki se ártana elmennie kivozsgáltatnia magát, vagy óvszert használni, mert állandó partnertől visszafertőződhetsz folyamatosan. Fontos lenne, hogy kivizsgálás során mintát vegyen a nőgyógyász és labor eredményeket kapj róla, kitenyészés, stb. Így biztosan ható gyógyszert tud felírni, vagy kiderülne, hogy lehet normális dologról van szó. Nekem is volt, hogy inkább az ecetes víz vagy fokhagyma segített, esetleg teafa olaj, ezek a természetes gyógymódok, de már lehet kapni olyan mosakodószert (persze csak külsőleg alkalmazzuk) ami megelőzi az ilyeneket. Remélem segítettem, attól függetlenül, hogy nem mai a kérdés.

19/L

2018. aug. 17. 19:45
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!