Kezdőoldal » Egészség » Nők egészsége » Fogamzásgátló abbahagyása...

Fogamzásgátló abbahagyása után mikor állt újra be a menzeszetek?

Figyelt kérdés
Tavaly júniusban hagytam abba a fogamzásgátlót 8 év után, de még mindig nem állt be a havim. Minden hónapban megjön, de nem pontosan, van néha köztes vérzés is. Most jelenleg kb 2 hete barnázok, már meg kellett volna jönnie rendesen. Nem tudom, hogy kezdjek e aggódni, mert barátnőmnek a gyógyszer abbahagyása utána egy évig egyáltalán nem jött meg a havija, azóta viszont rendszeres. Nekem legalább megjön..Mit gondoltok?

2017. márc. 28. 18:36
 1/7 anonim ***** válasza:
Egy ev utan most kezd helyre allni nekem is. Csak el ne kiabaljam. 2,3,5,6 hetes ciklusaim voltak de meg veletlen se 4 hetes.Elkezdtem szedni a baratcserjet es most 2 honapja rendbe vagyok.
2017. márc. 29. 06:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:

Én most hagytam abba, nagyon hosszú idő után, több mint 10 év. Egyből elkezdtem szedni a barátcseréje kapszulát, kíváncsi vagyok, mi lesz.

Első válaszoló, te napi hány mg-ot szedtél?

Nekem 400 mg-os kapszulám van, amire napi kettő van írva az első két hónapban.

2017. márc. 29. 10:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
Elso vagyok. 400mg-ost szedtem de utazas miatt abbahagytam es most megint 2-3 hetente megjon. Ujrakezdtem. Voltam orvosnal de semmit se talalt es azt mondta hormonzavar. Lerendezte ennyivel.Kerdezo! Meg mindig nem vagy rendbe?
2017. jún. 2. 07:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:
Meg mindig ossze vissza jon meg, jelenleg is 2 hete kesik, pedig mar egy eve hagytam abba. Szerintem soha nem jon rendbe. :/
2017. jún. 2. 20:03
 5/7 anonim ***** válasza:
2-es vagyok, nekem eddig kétszer megjött szinte tök pontosan 26 ill. 28 napra, félidőben totál érzem a peteérésemet. Úgy tűnik bevált ez a barátcserje kapszula! :) Kérdező, te esetleg próbáltad? Orvosnál voltál?
2017. jún. 6. 08:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:
Voltam orvosnál, az a válasza, hogy "írhatok fel fogamzásgátlót ha zavarja..." :D a barátcserjén nagyon gondolkodom, mert sokan dicsérik de azért sok a lehetséges mellékhatása is. beleavatkozik a hormonháztartásba és én nem szedhetek soha többet fogamzásgátlót mert súlyos mellékhatásai voltak, így félek mindnetől, ami megmozgatja a hormonjaimat (azonnal abba kellett hagynom, agyvérzés veszélye miatt)..pedig nyilván tudom, hogy így fejti ki a hatását a menstruációra. Szóval még emésztgetem :D
2017. jún. 6. 20:04
 7/7 anonim ***** válasza:

Esetleg nem ártana egy átfogó hormonvizsgálat, hátha abból kiderül valami, de akkor jó lenne egy hozzáértő doki is, aki ki tudja elemezni.

Nekem ismerős ajánlott a barácserjét, ő 5 év fogamzásgátló után a teljesen felborult ciklus miatt szedte és 3 hónap alatt beállt neki normálisan. A hormonháztartásra gyakorolt hatása inkább pozitív, serkenti a szükséges hormonok termelődését, de nem olyan, mint egy hormon tartalmú fogamzásgátló, éppen ezért agyvérzést, trombózist stb. nem okoz.

2017. jún. 7. 11:18
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!