Kezdőoldal » Egészség » Nők egészsége » A fogamzásgátló okozhat...

A fogamzásgátló okozhat hüvelygyulladást?

Figyelt kérdés
Vagy csak gombát?

2017. ápr. 11. 21:58
 1/5 anonim ***** válasza:
Nem. Miböl gondoltad amugy...?
2017. ápr. 11. 22:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
Hogy már kétszer volt és strandra nem járok, nyilvános wc-t nem használok így gondolkodtam mitől lehet.
2017. ápr. 11. 23:04
 3/5 anonim ***** válasza:

Na aztán utánaolvastam és hülyeséget mondtam, előfordulhat ilyen. Idézek pár dolgot amit találtam:


"Sokan azt hiszik, hogy a fogamzásgátló szedése hajlamosít a folyások kialakulására. Ez tévhit. A kettő összefügghet, de nincs közötte ok-okozati összefüggés. Az ember azért szed fogamzásgátlót, mert nem szeretne terhes lenni, így védekezik. Ezáltal a hüvelyben maradhat az ondó. Az ondó egy lúgos kémhatású folyadék, ami, ha kifolyik a hüvelyből, akkor megváltoztatja a normál savas pH egyensúlyt. Tehát nem a tabletta az ok, hanem a szexuális élet. Aki nagyon hajlamos a folyások kialakulására és fogamzásgátlót szed, és nem érti, hogy miért lesz állandóan fertőzése, annak a szex után tejsavas irrigálás ajánlható, mert ezáltal meg lehet előzni a panaszokat."



Gombáról:

"Problémát akkor okoznak, ha elszaporodnak, és a testben élő hasznos baktériumok nem tudják kordában tartani őket. Elterjedésüknek oka lehet többek között a legyengült immunrendszer, a cukorbetegség vagy a szervezet hormonális egyensúlyának felborulása. Ez utóbbit pedig okozhatják a fogamzásgátló tabletták, mivel hormonális szempontból a terhességhez hasonló állapotot idéznek elő a testben.A tablettáknak köszönhetően ugyanis megemelkedik a vér ösztrogénszintje, ami előnyös terepet biztosít számos gombafaj számára. Ha a hormonális fogamzásgátló szedése mellett gyakran alakul ki gombás fertőzésed, mindenképpen konzultálj orvosoddal. Előfordulhat, hogy érdemesebb másfajta védekezési módszert alkalmaznod, de lehet, hogy elegendő egy alacsonyabb hormontartalmú tablettára váltanod."

2017. ápr. 11. 23:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
Igem
2021. jan. 19. 16:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
Már rájöttem.
2021. jan. 20. 09:25

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!