Kezdőoldal » Egészség » Nők egészsége » Antibiotikum és betadine kúp...

Antibiotikum és betadine kúp mellett hüvelyszárazság. A probiotikumnak van ilyenkor értelme, vagy mit csináljak?

Figyelt kérdés

Chlamydiát diagnosztizáltak nálam, illetve hüvelygyulladást és méhszájseber. A chlamydia ugye három hét antibiotikum, a méhszájseb miatt pedig felírtak egy betadine kúpot. A kúpot még 5 napig használnom kell, az antibio még majdnem két hét.

Közben meg is jött, csak hogy még kellemesebb legyen a helyzet.

A problémám, hogy még a vérzés mellett is annyira száraz a hüvelyem, hogy alig bírom feltenni a tampont, és általános kellemetlen érzésem van a szárazság miatt.

Probiotikumos tampont használok, de nem tudom, hogy nem puszta pazarlás-e úgy, hogy az antibio meg a betadine úgyis kinyírja a teljes flórát. Van erre bármilyen megoldás, a türelmen kívül?



2017. ápr. 14. 08:45
 1/3 anonim ***** válasza:
Miért nem betétet raksz be? Hüvelygomba/fertőzés/gyulladás esetén amúgy se szabad tampont használni.
2017. ápr. 14. 09:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:
Nappal nem bírom elviselni a betétet, de ez amúgy részletkérdés, mert kb. ma van az utolsó napja.
2017. ápr. 14. 09:27
 3/3 anonim válasza:
100%

Ne használj probiotikumos tampont se, hiába jó, mert a hüvelygyulladásod lehet túlzott tamponhasználat miatt is. Ha hüvelyszárazságod van, akkor pedig végképp ne használj tampont, mivel feldörzsölöd vele a külső nemiszervet, következmény : hámsérülés.


Légy tisztában a dolgokkal. Antibiotikumos kezelés után a nők nagy részénél kialakulhat fertőzés (hüvelygomba). A betadine hüvelykúp pedig mindent kiírt belőled, legyen az jó vagy rossz baci, bakteriális fertőzés stb. Ennek következtében mindenféleképp kell probiotikum a hüvelyflórád visszaállítására, amihez kevés a tampon és nem is jó.


Floragyn, protexin gynophilus kell. A méhszájsebhez pedig kitartást, ahhoz rohadtul kell, mert 5x annyi idő alatt gyógyul be, mint egy átlagos seb. Azt se értem, hogy méhszájsebre miért betadinét írtak fel, szerintem az pont nem arra van, de ők tudják.


Szerezz még be cikatridinát, tökéletes hüvelyszárazság ellen! Drága, de nagyon jó. Arra nagyon vigyázz, hogyha van párod és aktív a szexuális élet, akkor valamilyen sikosítót alkalmazzatok mert rosszul járhatsz, hámsérülésed lehet és ennek a kiinduló oka a szárazság. Én is ebben játszok most jelenleg. Sok sikert :)

2017. ápr. 19. 13:22
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!