Kezdőoldal » Egészség » Nők egészsége » Az állandó felfázás megkeserít...

Az állandó felfázás megkeseríti az életem. Miért nem hatnak az antibiotikumok? Ha éppen két betegség között vagyok, akkor is van értelme urológushoz fordulnom?

Figyelt kérdés

Pár évvel ezelőtt kezdődött, akkor még "csak" 3 havonta voltam felfázva (egy hétig ). Eleinte csak sűrűn kellett pisilnem, és kellemetlen volt, később már elviselhetetlen fájdalommal járt, és véres vizelettel. Az idő is elkezdett lecsökkenni, már kéthavonta, volt, hogy havonta, és előfordult hogy egy hónapban kétszer is beteg voltam. Az orvosok akiknél voltam, mindig kiírtak egy újabb adag antibiotikumot, és hazaküldtek. Hiába kértem beutalót, vagy kivizsgálást, a véres vizeletre is csak annyit kaptam, hogy azért véres, mert sokat erőlködök (a fájdalom miatt), és ezért pattanhatott el egy ér..


Aztán volt több, mint fél év szünet, azt hittem végre vége. De most augusztusban újra kezdődött, és erősebben, mint eddig. Kaptam rá ismét egy másik fajta antibiotikumot, végigszedtem, de nem múlt el, csak mérséklődött. Aztán egy hónap múlva ez az állapot újra elkezdett erősödni, rohantam a gyógyszertárba, hogy ajánljanak valamit, és elkezdtem medveszőlőlevél tablettát szedni, de semmi.. Visszamentem dokihoz, még egy adag antibiotikum (megint másik fajta), de mintha semmit sem szedtem volna. Naponta 5 litert ittam, rengeteg vitamint szedtem, de nem múlik el teljesen.


Jelenleg ott tartok, hogy konkrétan pisilésnél nem fáj, viszont két alkalom között érzem azt a kellemetlen érzést.

Decemberben tudok csak elmenni magán urológushoz kivizsgálást kérni, addig külföldön vagyok. Ha akkor esetleg pont nem lesz panaszom, akkor is meg fogja találni a baj forrását? És addig mit tudok tenni azon kívül hogy rengeteget iszok?

Fogalmam sincs, hogy mi okozza ilyen sűrűn, vagy miért nem gyógyulok. Rendesen felöltözök, rendesen iszok, szex után mosakszom, bár az elmúlt másfél hónapban még csak nem is szexeltem, mert rettegek, hogy újra nagyon rossz lesz..


Köszi... L22


2016. okt. 27. 17:25
 1/6 anonim ***** válasza:

Pedig kellett volna egy teljes körű kivizsgálás, vizelettenyésztés, vérvétel, ultrahang.

Ha ezeket mind megcsinálják, akkor kiderül, hogy mi okozza és akkor lehet célzottan kezelni.

2016. okt. 27. 17:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
Rászoktál már a gyógyszerre. A szervezet azért produkál ilyeneket mert kell neki a szer.
2016. okt. 27. 17:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
A párodat is vizsgálták? Én egyértelműen ott keresném a probléma okát, ugyanis ha ő nem lett kivizsgálva és kikezelve, hiába az antibiotikumok, minden együttlét után visszafertőzhet akkor is, ha neki nincs tünete.
2016. okt. 27. 18:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:

Én megmondom neked, mert ugyanezen estem át már nagyon sokszor.

Nekem kisbaba koromban kezdődött, 10 éves koromig folyamatos antibiotikumozás, majd 1 hónapos folyamatos antibiotikum kúra után múlt el. Akkor évekre szerencsére. DE! A rengeteg antibiotikum szétcseszte a szervezetemet, a bélflórámat, a fogaimat. A dokit be kéne perelni, csak már nem él.

Aztán pár éve megint előjött, ugyanúgy, mint neked, pár havonta mindig van vmi. Nekem is a gyakori vizelési inger a legfőbb baj.

És végre, egy doki csinált nekem vizelet tenyésztést. Ugyanis, anélkül nem is lenne szabad antibiotikumot adni, ha nem nézik meg, milyen baktérium, van benne, tehát szeded nyakra-főre a rengeteg antibio-t, ami nem használ, csak árt.

Kiderült, h a legtöbb ilyen hólyaghurut az e-coli és a valamilyen coccus baktériumtól (bélben hasznosak) van, ami többnyire a bélből kerül át oda. Na most ez nem jelenti azt, h nem jól törlöd ki, vagy igénytelen lennél, stb, hanem egyszerűen mivel a két nyílás közel van egymáshoz, akár a bugyin keresztül is átkerülhetnek és ezek okozzák ezt a problémát.

Persze a szex, a nem megfelelő higiénia, vagy egy nyilvános mosdó használata, is növelheti az esélyét.

Most én egy tetsz időszakomban vagyok, egy olyan gyógyszert kaptam, ami legyengített e-colit tartalmaz, és ezzel kényszeríti az immunrendszert védekezésre, kvázi, mint egy védőoltás.

Még csak pár napja szedem, mintha picit jobb lenne, de ezt 3 hónapig kell szedni.

Uro-Vaxom a gyógyszer neve, és egy havi adag 7000 Ft. Szóval nagyon drága, de a sok antibiotikum is az, és még káros is. Úgyhogy most ezt kipróbálom, vagy segít, vagy nem, de már én is azon a ponton vagyok, h nem érdekel, csak ne kelljen több antibiotikumot szednem. És ne legyen már ez a negyedóránkénti vizelés.

Ha épp nem vagy beteg, akkor is menj el dokihoz, mondd el neki a problémád, és mindenképp említsd meg ezt a gyógyszert is, h mi a véleménye róla. Max majd visszarendel, ha megint bajod lesz, és akkor csináltass egy vizelet tenyésztést is vele, mert akkor fog csak kiderülni, h neked is ez e a bajod.

Nekem magándoki mondta, h e mi problémánk esetében 99 %-ban az e-coli okozza...

Kitartás, és ha van fejlemény, írj! :)

2016. okt. 27. 18:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:

Én egy az egyben ugyanezeken a megpróbáltatásokon mentem keresztül évekig.

Állandóan Visszatérő hólyaghurutom volt. Majdnem az összes antibiotikumot felírták már, de egyik sem használt. Elviselhetetlen fájdalmaim voltak állandó vizelési ingerrel.Mivel nem tájékoztatott az urológus, hogy el kell mennem nőgyógyászatra is, a rengeteg antibiotikum után nőgyógyászati problémák is kialakultak.

Ha az antibiotikumokra bíztam volna magam, akkor a mai napig nem jöttem volna helyre. Hosszú időn át tartó kínkeserves szenvedés és keresgélés után találtam rá arra az infora, hogy a Grape Vital csepp a nem megfelelő helyen lévő e.coli és e.faecalist (nekem ezekkel volt gondom) kiírtja. Emelet dózisban (fertőzés esetén így ajánlott) elkezdtem szedni, szűk két hét kellett neki, hogy teljesen rendbe tegyen!!! Azóta nincs semmi bajom (kb. 2 év óta!!!).


Ha bármiben tudok segíteni ezzel kapcsolatban, nyugodtan keress meg!


Jobbulást!

2016. okt. 28. 09:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim válasza:
Vagy hozzaszoktal mar az antibiotikumokhoz vagy pedig huvelygomba okozza a panaszokat.Szedj aszpirint az antibiotikum helyett
2016. dec. 19. 23:02
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!