Kezdőoldal » Egészség » Nők egészsége » Ha nem tartok placebo hetet...

Ha nem tartok placebo hetet nagy bajom lehet belőle?

Figyelt kérdés

Üdv! Normál esetben nem merült volna fel ez a dolog. Hamarosan érettségizem és nálam a menzesz erős görcsökkel jár és nem szeretném ha ez bekavarna.


(Előzmény: Tavaly tettem 2 tantárgyból előrehozottat és természetesen aznap az érettségi alatt jött meg. Olyan erősen görcsöltem és izzadtam azt hittem kifordulok a padból. Ezt szeretném most elkerülni!)


Mivel fogamzásgátlót szedek, kiszámolva pont azon a héten jönne meg, az egész érettségi hét alatt tartana.


Szerintetek nagy bajom lehet belőle, ha nem tartok szünetet? Vagy mire számítsak? Valaki csinált már ilyet valamilyen esemény miatt amikor nem jött volna jól még ez?



2017. ápr. 22. 17:44
 1/5 anonim ***** válasza:

Benne van a betegtájékoztatóban, hogy hogyan lehet eltolni a vérzést. Egy ilyen alkalommal lehet neked is valóban jobb, ha eltolnád, csak ebből nem szabad rendszert csinálni.

Tehát számold ki, ha biztosan akkor jönne meg, akkor told el, viszont ilyenkor számíthatsz esetleg köztes vérzésre.

Én soha nem tologattam, mikor szedtem, de egyébként lehetséges, csak ilyenkor pontosan a betegtájékoztató szerint kell eljárni.

2017. ápr. 22. 17:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
Akkor tologatni a napokat lehet? De mondjuk szünet nélkül végig szedni két havi adagot nem? Vagy nagy bajom lesz?
2017. ápr. 22. 18:03
 3/5 A kérdező kommentje:

Vagy végig pecsételnék? :O


,,Késleltetés:

- Bár ez nem ajánlott, késleltetheti a menstruációt, ha a filmtabletta új csomagjával folytatja, ahelyett, hogy beszedi a fehér placebo tablettákat. Ennek a második csomagnak a szedése során menstruáció-szerű vérzést vagy pecsételő vérzést tapasztalhat. Fejezze be a második csíkot, a 4. sorban levő 7 tabletta beszedésével. Ezután kezdje újra a következő csomaggal. ''

2017. ápr. 22. 18:07
 4/5 anonim ***** válasza:
El kell olvasni a betegtájékoztatót, abban le van írva, hogy mit és hogy lehet eltolni, vagy esetleg előrébb hozni és akkor hogy fog vérzés jelentkezni.
2017. ápr. 22. 18:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:

Megcsinálhatod azt is, hogy egyáltalán nem tartasz szünetet (pontosabban a placebó szemeket kihagyod), tehát két levél aktív szemeit szünet nélkül szeded be.


A másik lehetőség, hogy kihagyod a placebót, elkezded a a következő levelet és annyi szemet szedsz csak be belőle, amennyivel tolni akarod a vérzést. Pl. ha 7 nappal akarod eltolni, akkor 7 szemet beszedsz pluszban.

Ilyen esetben arra kell figyelni, hogy maximum annyi szünetet tart utána, amennyit a tablettád előír (azaz ha 7 placebó szemes a tablettád, akkor max 7-et, ha 4 placebószemes, akkor max 4-et). És a következő szedésnél legyen meg annyi szem, amennyi a levélben van. Tehát ne csináld azt, hogy csak az elkezdett levél maradékát szeded be!


Tehát még egyszer:

1. verzió:

Teljes levél aktív szemei (tablettától függően 21 vagy 24 szem), majd azonnal a következő levél aktív szemei (21/24 db), utána minden a szokásos rend szerint.


2. verzió:

Teljes levél aktív szemei (21 vagy 24 szem tablettától függően), majd a következő levélből annyi aktív szem, amennyivel tolni szeretnéd a vérzést. Ezt követően szünet (vagy a placebó szemek beszedése, tabletta típusától függően 4 vagy 7 nap), utána egy TELJES levél aktív tablettái.


Mindkét esetben előfordulhat pecsételő (kis mennyiségű), vagy áttöréses (megjön annak ellenére, hogy szeded a tablettákat) vérzés. Ha csak pár nappal tolod, akkor kisebb eséllyel, mintha beszedsz egy teljes levelet pluszban.

2017. ápr. 24. 18:41
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!