Kezdőoldal » Egészség » Nők egészsége » Panik zavar szindroma van kiut?

Panik zavar szindroma van kiut?

Figyelt kérdés
Sziasztok! En egy 27 eves ket gyermekes anyuka vagyok akinel 7honapja derult ki hogy panik zavar szindromaval kuzd. Voltam pszichiaternel ahogy frontin 0.25 es scippa 10mg gyogyszerekef kaptam. Amikor elkezdtem a gyogyszert szedni 2 rohamom jott ki. Azota nem volt rohamom neha szarul erzem magam de roham nem volt. A dokim szerint a honapok ota tarto nem alvas kimerultseg valtotta ki. Jarok magan pszichologushoz is ahol kibeszelem a sok nyomaszto problemamat. Most tervezunk egy 3.babat ezert csokkenteni kezdte a dokim a gyogyszereimet. Ami miatt kicsit szarul erzem magam. Valaki mondja azt hogy van kiut ebbol a szarbol. Es ki lehet belole vegleg gyogyulni. Valaki valami praktikat vagy szerintetek a homeo segithet? Most fel scippat es fel frontint szedek. Segitsetek!

2017. ápr. 29. 19:06
 1/4 anonim ***** válasza:

Megszünni sosem fog, viszont kontrollálni lehet. Én is pánikos vagyok nem szedek semmilyen gyógyszert. Vannak időszakok amikor ritka car,futni szoktam mikor érzem hogy kezdődik a roham. Engem megnyugtat az orvos jelenléte, ha nagyon erős a roham és nem segít a futás akkor az orvosi ügyelet várótermében várok a végére.

Nekem szerencsém van, csak éjjel jön rám, tudok tömeg közlekedni, dolgozni. Nálam nem hat a homeopátia sem a gyógytea. Van egy doboz xanaxom már nem emlékszem melyik orvos írta fel egyszer vettem be belőle kétszer fél szemet de semmit nem használt.

2017. ápr. 29. 19:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

Szia! 12 éve lettem pánikbeteg egy szakítás miatt. Akkor nagyon durván rosszul voltam, halálfélelem, magas pulzus, szociális fóbia. 1 hónapig csak otthon az anyukámmal tudtam ellenni, dolgozni se tudtam, sem utazni.

Aztán a gyógyszer elkezdett hatni, én paretint szedek, frontit is kaptam, de azt nem szedem, csak ha érzem a roham közeledtét, akkor veszek be felet.

Egy ideig pszichológushoz is jártam, az nagyon sokat segített. Aztán pár éve, 3-4 éve kb mintha elvágták volna. Egyébként a gyógyszerrel én elég tűrhetően voltam, de sokszor volt roham közeli élményem. Viszont az utóbbi években odáig javult a helyzet, nem is igazán csináltam semmit, mégis, hogy már csak 4-5 naponta veszem be az antidepit, és egész jól elvagyok. Az utazás kicsit néha nyomaszt, de szinte rohamom nem is volt már.

Szóval ez is javulhat nálad is, csak sajnos szerintem ez mindenkinél más, és nem lehet tudni, h kinél hogy változik a dolog.

Én mindenképpen biztatlak, tudom, hogy nagyon rossz érzés, én is így voltam hónapokig, mikor kijött, aztán lassan megtanultam vele együttélni, kezelni. Én elég sokat olvastam róla, illetve a pszichológus is tanított technikákat. Nekem pl a légzés segít nagyon, és ha elterelem a figyelmemet. Zene, olvasás, stb.

De hidd el, jobban leszel majd, csak türelem kell hozzá, ami egy pánikosnál tudom, hogy borzasztóan rossz. Drukkolok neked!

2017. ápr. 29. 20:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:
De meg lehet teljesen gyogyulni?
2017. ápr. 30. 12:41
 4/4 anonim ***** válasza:

Nekem a pszichológus azt mondta, hogy nem múlik el, meg kell tanulnom együtt élni "ezzel".

Én nem tudom mi a kiváltó ok nálam. Rendezett az életem, nem tudok panaszkodni. Pont ezért nem is járok vissza. Akartak gyógyszert írni, de nem fogadtam el, a xanax egyik roham alkalmával került kiváltásra, amit már megbántam, de akkor nem tudtam gondolkozni. A legjobb ilyenkor a figyelem elterelése bármilyen másik tevékenységgel így lerövidül a roham, vagy ki sem alakul. Nekem a futás rengeteget segít, mióta rájöttem ritkán küzdöm végig a rohamot.

Az 1. válaszíró vagyok.

2017. ápr. 30. 20:54
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!