Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Szerintetek ezek az Asperger-s...

Szerintetek ezek az Asperger-szindróma tünetei? Aspergeres vagyok? 21/F Elsősorban érintettek és szakértők válaszát várom.

Figyelt kérdés

Félre értés ne essék!Nem akarom magam különlegesnek érezni ezáltal.Inkább bárcsak olyan lennék,mint a többi normális,probléma nélküli fiatal,akik nem is gondolnak ilyenekre

Ezeket a jeleket,tényeket figyeltem meg magamon:(Előre szólok,hogy hosszú felsorolás lesz)

-ha egyedül vagyok,rengeteget beszélek magamban,úgy,hogy azokat a szavakat Istenhez intézem,vagy csak úgy simán magamnak mondom,amit csinálok

-sokszor nem veszem a lapot,hogy csak poénkodnak velem,komolyan veszem

-antiszoc vagyok,de piától fel tudok oldódni;vágyom a társaságra,de nem merek kezdeményezni

-ha emberek vesznek körül,sokszor csak állok egy helyben ledermedve,és nem tudom,hogy mozgassam a karom,a lábam,tehát odafigyelek rá

-ha beszélgetek valakivel,sokszor nem várom meg,míg befejezi,hanem közbevágok

-ha elakad a beszélgetés,nem tudom,mit kéne mondanom

-monoton,fakó hangon beszélek,nagyon szaggatottan

-közelről nem tudok az emberek szemébe nézni 3 mp-nél tovább,és távolról is csak akkor,ha hozzám beszélnek;tehát soha nem nézem hosszan a beszélőt,mert fixírozásnak tűnhet szerintem

-ha tömeg van,nem tudom,hova álljak,hova nézzek,ezért jár jobbra-balra,fel és alá a tekintetem,ami idegességet tükröz

-ha várakozom,vagy ha beszélgetek valakivel,szeretem a földet,a szőnyeget,v valamely szobarészletet nézni közben,mert megnyugtat

-Gyermekkoromtól megszállottan odavagyok a rendszámokért,és a számokért

-egy internetes sorsoló-programmal szeretek játszani,úgy,hogy felteszek egy kérdést,s a leírt válaszlehetőségeket beszámozom,majd kisorsolja,melyik rá a válasz,és azt elhiszem (pl. "A 10 felírt csaj közül melyiknek tetszem a legjobban?"-erre jön az mondjuk,hogy a "4.").Ezt jóslásra is felhasználom.

-Ha fodrásznál ülök,extrém érzékeny a nyakam,nem bírom,ha csak egy kicsit is a nyakamhoz ér a köpeny

-extrém jó a hallásom

-ha megkérnek valamire,hogy pl. hozzam fel ezt meg ezt,akkor sokszor előfordul,hogy lemegyek,de csak álok a helyiségben,s nem tudom,hogy mi volt az instrukció

-nehezen beszélgetek az emberekkel,ha 2-3 percnél tovább tart,már "fáj"

-szeretem kicsit rendetlenül hagyni a holmim,nem szeretem,ha elmozdítják onnan a cuccaim,ahová letettem

-nem sírtam több temetésen,pedig közeli barát/rokon hunyt el,akiket szerettem; idegenek előtt nem jött könny a szemembe,otthon viszont igen

-sokszor van valami kényszermozgásom,pl. csuklóhajlítgatás,nyak nyújtogatása,szemkidüllesztés stb.

-félek megszólalni emberek előtt,ha már 5-en,6-an jelen vannak

-a naptárba már 6 éve minden fontos eseményt feljegyzek,pl. kedvenc csapatom összes meccsének eredményeit napra pontosan,aztán hogy hányszor és mikor voltam itt meg ott,és az év végén csinálok belőle statisztikákat (szüleim szerint statisztikusnak kéne mennem,mert) minden dátumra emlékszem,hogy anno mi történt

-imádom tanulmányozni az atlaszt,autós térképeket;utazgatok rajtuk képzeletben;A Google Earth-ön pl. állandóan távolságokat méricskélek és megjegyzem a kilómétereket (nagyon jó voltam földrajzból a suliban)

-kb. 18 éves koromig mindig kitalált autóstérképet rajzoltam,bejelölve rajta mindent

- egy kezemen meg tudom számolni,hány buliban voltam;nem szeretem,többek között mert érzem a nyomást,hogy most fel kell szednem egy csajt,de félek h ez nem fog sikerülni,és ez egy ördögi kör...

-mindig a különc,szemüveges,csendes srácokkal tudtam csak normálisan beszélgetni;nekik volt türelmük hozzám,és persze vica versa

-sokszor veszek át más embertől szófordulatokat,stíluselemeket,egyéb kommunikációs eszközöket azért,hogy így menőbb,magabiztosabb legyek

-rettentően babonás vagyok,ragaszkodom a tárgyakhoz;ha elutazom,elköszönök a szobámtól,mintha érző személyisége lenne (persze tudom,hogy nincs...nem vagyok elmebeteg)

-szinte mindig gondolattorlódásom van,ezért naplót vezetek már régóta.

-tisztaságmániám is van

Kb. ennyi jutott most eszembe.

Köszönöm előre is a válaszokat!



2016. febr. 11. 00:57
1 2 3
 1/21 anonim ***** válasza:
36%
Nemtom, de hogy grafomán vagy arra erős a gyanúm.
2016. febr. 11. 01:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/21 A kérdező kommentje:
kiírtam magamból egyszer és mindenkor,nem értem,mi a probléma...
2016. febr. 11. 01:03
 3/21 anonim ***** válasza:
100%

Sok jellegzetesen aspergeres vonásod van, de így nem lehet diagnosztizálni, ahhoz szakértő kell. Itt például ezzel foglalkoznak:

1051 Budapest, Hercegprímás u. 14-16.

[link]

2016. febr. 11. 02:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/21 anonim ***** válasza:
84%
Szia!Szerintem rizikós ezt egy ilyen weboldalon megkérdezni, inkább kérdezz meg egy szakértőt!
2016. febr. 11. 03:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/21 anonim ***** válasza:
13%
Nem. Nem vagy az.
2016. febr. 11. 03:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/21 anonim ***** válasza:
34%

Sokan nem értik, mit jelent, ha valami patológiás, kóros.


Nem vagy Aspergeres, csak most nagyon divat lett ezt hinni. Az Asperger nagyon ritka, és nagyon nehezen diagnosztizálható, az is hihetetlen, hogy itt ennyi gyűlik össze.

2016. febr. 11. 03:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/21 anonim ***** válasza:

Nekem is voltak hasonlók. Nem kifejezetten mondanám ennek.

Nekem pl. szociális fóbiám van a mai napig viszont közel sem olyan durva mint anno. Ezek a beszélgetéssel kapcsolatos problémák és a kényszer mozgás nálam is megvolt és azért még most is ott van. A beszélgetést csak te tudod fejleszteni. Rengeteg időbe telik és lesz egy pár kínos csend és beszélgetés de mind megéri. A kényszeres mozdulatok. Pl. Ha nincs semmi a kezemben akkor összevissza rakosgatom a kezem, kínosnak érzem a beállásom és olyankor rágyújtok vagy szimplán zsebre vágom a kezem. Ha jól csinálod az is enyhül majd. Ahogy egyre magabiztosabb leszel a beszélgetéssel egyre jobban vágysz is rá és utána már nem fogod kínosnak tartani az alap dolgokat ;)

2016. febr. 11. 17:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/21 anonim ***** válasza:
100%

Elég sok olyan dolgot leírtál, amik az aspikra is jellemzőek, de itt egy link, vesd össze, hogy milyen hasonló vonásokat találsz:


[link]

2016. febr. 11. 17:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/21 anonim ***** válasza:
83%
Szerintem igen, az vagy. Lenne kedved egy érintettel beszélgetni (velem)? Azt gondolom, sok közös témánk lenne, ugyanis rengeteg mindent hasonlóképp csinálok én is.
2016. febr. 11. 18:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/21 anonim ***** válasza:
90%
Amúgy a Lélekhely szakvéleménnyel 48.000-et kér, az Autizmus alapítvány pedig 37.500-at, és szerintem azért csak ezutóbbi lehet az etalon az országban.
2016. febr. 11. 18:15
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!