Kezdőoldal » Egészség » Nők egészsége » Pattanás és PCOS. Van összefüg...

Pattanás és PCOS. Van összefüggés?

Figyelt kérdés

Kb másfél éve derült ki, hogy PCOS-ám van. A tipikus tünetek közül nekem a petefészekciszták és a szőrösödés jelentek meg, de a bőrömmel, pattanásokkal nem volt gond. Évek óta napi szinten használok arclemosót, bőrradírt, így elég tiszta, sima szokott lenni az arcom.

Az utóbbi pár napban azonban hirtelen jelent meg sok apró pattanás az arcomon, ami olyan volt, azt kinyomtam, de újak jöttek, ma estére már mélyen a bőröm alatt is vannak, katasztrófa, ahogy kinéz most az arcom. Szerintem egyszerre ennyi pattanásom még soha nem volt.


Köze lehet a PCOS-nak? Szinte sosem szokott megjönni a mensim (14 éves koromban jött meg először, 16 éves múltam, mikor rendszertelenné vált, majd szinte megszűnt, ritkán véletlenszerűen becsúszik egy nagyon erős, ami vagy 2 napig, vagy több, mint egy hétig tart), most talán mégis meg fog, amiatt van? A mellem is feszül, ilyen sem volt még.


17/L



2017. ápr. 30. 20:47
 1/2 anonim ***** válasza:
Orvosnal voltal vele, mit irt fel?
2017. máj. 1. 09:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 Hajnalka0217 válasza:
Szia! Összefüggés lehet a PCOS és a pattanások között. Ez egy elég összetett dolog. Mindenképp érdemes elmenni nőgyógyászati vizsgálatra, továbbá endokrinológiai kivizsgálásra. Fontos, hogy olyan orvost találj, aki nem hajt el azzal, hogy ezzel majd akkor foglalkozz, ha gyereket szeretnél... Mert a meddőségen kívül nagyon sok problémád lehet! Inzulin Rezisztencia (IR), Cukorbetegség, illetve szív és érrendszeri problémák is kialakulhatnak hosszú távon, ha nem kezeled! Írhatnék róla hosszasan, hogy diéta, rendszeres testmozgás, stb... De előbb vizsgáltasd ki magad! Mert a vizsgálat eredményeiről függ a kezelés is.
2017. máj. 1. 14:27
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!