Kezdőoldal » Egészség » Nők egészsége » Hogyan derült ki, hogy PCOS-ed...

Hogyan derült ki, hogy PCOS-ed van?

Figyelt kérdés
2017. ápr. 1. 23:23
 1/8 anonim ***** válasza:

[link]


Szőrösödés feltűnő volt plusz pár egyéb tünet. Mondtam a nőgyógyászomnak, hogy szerintem ez van nekem. Megnézte és valóban. (hüvelyi ultrahang, de nem kell félni tőle, alig érzel valamit)

2017. ápr. 1. 23:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
Addig jártam az orvosokat, míg valaki nem azt mondta, hogy "Nincs magának semmi baja", "Aki menstruál, az nem pcos-es", "Magának nincs túlsúlya", "Maga nem úgy néz ki, mint egy pcos-es nő", "Dehát a haja is olyan szép sötét", hanem elküldött laborra és uh-ra. Mondanom sem kell ugye, hogy ez magánkórházban történt?
2017. ápr. 1. 23:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
15 éves voltam amikor a háziorvosom megkérdezte tőlem, hogy borotválom-e a hasamat, nagynehezen bevallottam, hogy igen... Nem volt kellemes elmondani ezt az orvosnak úgy, hogy 2 asszisztens meg anyukám is hallja. Elküldött az endokrinológiára, voltam hasi ultrahangon is és végülis ha jól emlékszem annyit irtak a papírra, hogy PCOS gyanús vagyok. Szőr, túlsúly, rendszertelen menstruáció megvan. 16 éves korom óta nem voltam ezzel orvosnál pedig ideje lenne már elmenni :(
2017. ápr. 2. 00:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
50%

Másfél éve rosszul lettem a suliban, borzasztóan görcsölt jobb oldalt az alhasam. Anyum elvitt kórházba, ahol azt hitték a tünetek alapján hogy ez a vakbelem lesz, de nem az volt. A következő napokban nagyon sokszor görcsöltem, először elmentem sebészetre, ahol kb hülyének nézett az orvos. Onnan elmentem nőgyógyászhoz, ahol ultrahanggal megnéztek, majd kiderült, hogy egy 10 centis ciszta van a petefészkemben. Újabb vizsgálatok után el lett döntve, hogy kiszedik, csak aztán a műtét előtt 2 nappal nyoma veszett, így mégsem volt műtét. Egy hónappal később újra hasi görcsök miatt a nőgyógyásznál találtam magam, ismét egy óriás ciszta. Valamilyen úton-módon elmentem cukorterhelésre, ahol elég magas értéket kaptam a vércukorszintre, majd mentem vissza nőgyógyászhoz. Ő azt mondta, ez PCOS lesz, de hogy mit kezdjek vele, azt nem mondta el. Azóta is a cisztákkal küzdök, néha teljesen váratlanul betalál egy-egy mensi, néha alig van valami, 2-3 napig tart, máskor szédülök a vérveszteségtől egy héten keresztül.


17/L

2017. ápr. 7. 22:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim válasza:
Utolsó! Az ilyen panaszokra szokott a nőgyógyász fogamzásgátlót felírni. Neked nem tanácsolta? Esetleg rákérdezhetnél nála...
2017. ápr. 24. 19:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:

#4 vagyok.

De, ajánlotta a doki a fogamzásgátlót, de anyám nem engedte.

2017. ápr. 24. 22:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:

#4 Miért nem engedi anyukád? :O

Nem tudja, hogy ezzel a te egészségedet tennék jóvá?

2017. ápr. 26. 21:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 Hajnalka0217 válasza:
Szia! Valószínűleg anyukád jól döntött, azok alapján, amit elmondták. Csak itt nem szabad megállni. A PCOS egy nagyon összetett hormonzavar, és a fogamzásgátló csak elfedi a tüneteket. Találni kell egy endokrinológust, olyat, aki kivizsgál rendesen. Valószínűleg inzulin rezisztencia áll a háttérben. És azt bizony kezelni kell. Amihez a fogamzásgátló tabletta nem megfelelő! Ezt az IR-nek is nevezett állapotot a Cukorbetegség előszobájaként is emlegetik. De hosszú távon más problémák előidézője is lehet. Egy alapos kivizsgálás után az endokrinológus (és ha szükséges, diabetológus) meg fogja mondani a megoldást! Csak ne hagyd, hogy lerázzanak! Addig kell keresni, amíg nincs meg a megfelelő orvos, diagnózis és kezelés...
2017. máj. 1. 15:08
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!