Kezdőoldal » Egészség » Nők egészsége » PCOS kérdés: a Merckformint...

PCOS kérdés: a Merckformint szedését, ha abbahagyom, mi várható?

Figyelt kérdés

Napig 2x1 tabletta 1000mg tablettát írt fel az orvos.

Most kezdtem szedni.



2017. ápr. 6. 10:37
 1/8 anonim ***** válasza:
Én abbahagytam és semmit nem tapasztaltam. Diétázom, de nem grammra kiszámítva, hanem csak arányaiban és minden nap mozgok. Semmivel sem lett jobb az eredményem tablettával és beleuntam a kéthavi szurkáltatásba, így lemondtam a kezelésről.
2017. ápr. 6. 10:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:

Attól függ, hogy mi a célod.Ha gyorsan gyereket akarsz, akkor ragadj meg minden segítséget, amit lehet, így a gyógyszert is. Ha nagyon erős inzulinrezisztenciád van , vagy már messzebb is eljutott a probléma, akkor csak az orvos tanácsai alapján cselekedj.

Ha közepes az IR-ed és nem akarsz egész életedben gyógyszert szedni, akkor a szigorú diéta és kemény, rendszeres edzés mellett gyógyszer mentesen is lehetsz tünetmentes.

2017. ápr. 6. 10:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:

Első vagyok: nem tudom másnak is volt-e ilyen tapasztalata M. szedése alatt, de én rendszeresem fél óránként ébredtem éjjel arra, hogy "izgulok", szorongok, vagy nem tudom, hogy mondjam. Amint abbahagytam, ez megszűnt.


Amúgy másodiknak igaza van. Te döntsd el az orvosoddal konzultálva, hogy melyik opció lesz jó.

2017. ápr. 6. 10:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:

Köszi a válaszokat!

Még csak 18 éves vagyok, úgyhogy nem tervezek a közeljövőben még gyereket vállalni.

Azért döntöttem a gyógyszer mellett, az orvos javaslatára, mert ugyan sportolok és figyelek az evésre, az életvitelembe nem fér bele mindig a szigor. (2 órás ingázás, tehát összesen 4 órát veszítek, így heti 3 alkalommal jutok el edzeni, ételt meg szintén nem tudok minden esetben egész napra pakolni)

2017. ápr. 6. 10:57
 5/8 anonim ***** válasza:
Ezen a Merck. nem segít. Én is csináltam így, de nm az inzulinérzékenyítő a lényeg, hanem a diéta és a mozgás. Én Meck.-kel még rosszabb inzulin értéket produkáltam. Ott lett elegem belőle. Ha valamit választasz, az a diéta és mozgás legyen. Nem hiszem el, hogy nem tudsz előre pakolni kaját. Mozogni pedig 3 napot is elég, ha nem vagy iszonyat kövér és nem katasztrofális az inzulin értéked.
2017. ápr. 6. 11:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:

A diéta akadályozza meg, hogy tovább romoljon az anyagcseréd, a rendszeres mozgás javít rajta. A gyógyszer csak kiegészítés, rásegítés. Önmagában nem sokat javít a helyzeten. Kb 30-40 tudományos, orvosi cikket olvastam el, amikor kiderült az IR-em. Biológus kutató vagyok, tudom értelmezni a tudományos cikkeket. Biztos vagyok benne, hogy jobban utánanéztem, mint az orvosok többsége.

A gyógyszert azokban az esetekben szokták azonnal felírni felkészült orvosok, ha pl az illető egyáltalán nem kövér, sőt inkább vékony, ekkor a diéta kevesebbet segít (a mozgás ilyenkor is működik). Illetve, ha már annyira kövér és lusta az illető, hogy a doki nem nézi ki belőle a diéta betartását és a mozgást. 18 éves lányként ne tarts itt. Az ingázás ellenére szervezd meg az életedet úgy, hogy beleférjen az életmód váltás. Ha most ezt fél-1 évig komolyan veszed, akkor később rutinná válik, nem lesz nehéz. Rá fogsz jönni, hol lehet útközben olyan kaját venni, amit megehetsz (pl metró aluljáróban is van ahol teljeskiőrlésű pizzát árulnak. Nem tökéletes választás, de uzsira néha megteszi. Megtalálod hol sportolhatsz a lakhelyed, vagy az iskolád körül és beépíted ezt a mindennapjaidba. Ha a heti három sport megy, akkor már csak egyet kéne beilleszteni (Nekem személyszerint a heti 4 sport működik legjobban).

És ne csapjon be, ha csak kicsit vagy elhízva, leadod a hasi felesleget és ugrásszerűen fog javulni az inzulinértéked.

Ha sovány vagy, akkor nem biztos, hogy működnek az én tapasztalataim, de valljuk be, sokkal kevesebben soványak IR-rel, mint a husisak.

2017. ápr. 7. 11:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:

Köszi a válaszokat!

A kajálás minőségével szerencsére nincs gáz, szerencsére nem Magyarországon élek, ezért a gyorskaja is általában sushi, előre csomagolt saláta joghurttal vagy halas szendvics...inkább a rendszeresség a probléma, mert azt nehezen oldom meg, sajnos a sulim részben munkahely és van, hogy 6 órát is ki kell bírnom evés nélkül, mert a körülmények nem engedik meg. (Pl. egy fotóstúdióban nem állhatok neki enni több ezer eurós gépek közelében)

2017. ápr. 7. 23:00
 8/8 anonim ***** válasza:
Hát az nem jó. A rendszertelenség se, meg a sushi salátával se. Mindenesetre a gyógyszert hagyd, attól nem lesz jobb.
2017. ápr. 8. 09:09
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!