Kezdőoldal » Egészség » Nők egészsége » Hogyan hat a progesterone...

Hogyan hat a progesterone exeltis tabletta?

Figyelt kérdés

Sziasztok!

Ma voltam nőgyógyásznál mert már másodszorra fordul elő hogy másfél két hónapig(vagy több is) folyamatosan vérzek. Az első ilyen alkalommal csak barnás volt most viszont már rendesen olyan mintha megjött volna. A lényeg hogy elküldtek endokrinológushoz és az lett a kórlapra írva hogy juvenilis metrophatia amit nekem úgy magyarázott a doki hogy kb abnormálisan vastag a méh-nyálkahártyám. Felírta nekem ezt (progesterone exeltis) a gyógyszert hogy szedjem. A legközelebbi időpont október volt endokrinológiára szóval úgy néz ki hozzá kell szoknom ehhez gyógyszerhez addig. Meg tudná esetleg mondani nekem valaki hogy ez a gyógyszer hogyan hat mert úgy tudom ez egy egyszerű progeszteron pótló. Mitől múlik el a vérzés és fog e rendszeres menstruációm lenni majd? Illetve hogy fog eltűnni a megvastagodott méh-nyálkahártya vagy ha nem eltűnik akkor mi lesz vele? Aranyos volt a doki de eléggé hajtotta a betegeket nem volt időm megkérdezni ezeket és hogy őszinte legyek első alkalommal voltam ilyen dokinál ha nem NŐgyógyász van kiírva az ajtóra azt s tudom fiú vagyok e vagy lány. Ja és még egy bár lehet ez elég buta kérdés de ugye itt a nyár hamarosan és úszni, strandolni lehet majd? Köszönöm válaszokat remélem tudtok segíteni.



2017. máj. 5. 13:22
 1/5 anonim ***** válasza:
Amikor abbahagyod a tablettát, akkor meg fog jönni a vérzésed. Pár hónapig kell szedni, és leválik a túl vastag nyálkahártya. Egyébként nem okoz mellékhatást, sőt jól fogod érezni tőle magad.
2017. máj. 5. 22:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszod mostmár akkor értem :)
2017. máj. 6. 10:50
 3/5 anonim ***** válasza:

Pár dologba hasonlít a problémánk.

Jó hónapja vérzek, volt nekem küret, szövettan szerint hormonzavar a vérzés oka.

Ezt a bogyót írta fel, ebből néhány tabi után kontroll.


rá kellett jönnöm, nem csak baby projekteseknek írják fel.


Tudtál strandolni azért??

2018. febr. 11. 14:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:

Szia!

Igen megoldódott közben mert elmentem endokrinológushoz és kiderült hogy inzulinrezisztens vagyok szóval nekem ezt a gyógyszer nem kell szednem már. Hála a jó égnek azóta lekopogom rendszeresen jön meg ami felbecsülhetetlen érzés. Sosem gondoltam hogy egyszer örülni is fogok neki :D

2018. márc. 26. 13:45
 5/5 anonim ***** válasza:

Lehet hogy endokrinológushoz kellene mennem...

újból rendszeres, nem megyek más szakorvoshoz.

2018. márc. 26. 22:19
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!