Kezdőoldal » Egészség » Nők egészsége » Érdemes már nőgyógyászhoz menni?

Érdemes már nőgyógyászhoz menni?

Figyelt kérdés
17 vagyok, sosem voltam még nőgyógyásznál. 5 hónapja van barátom, szex még nem volt, egy darabig még nem is tervezzük, csak petting megy. A menstruációm állandóan késik, 8-9 napokat, de csak amióta együtt vagyunk. A hormonjaim meghülyültek, mert előtte teljesen pontos volt a menzesz. Szerintetek kell orvosi segítség, vagy még ne menjek? Idegeskedem minden hónapban, hogy mikor jön meg, de a nőgyógyásztól is tartok. Korai lenne?

2017. máj. 10. 21:59
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
84%
Szerintem 17 évesen egyáltalán nem korai a nőgyógyász. Ha téged az megnyugtatna hogy megvizsgálna, akkor persze menj el! :)
2017. máj. 10. 22:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 A kérdező kommentje:
Köszi szépen. Megvárom, amíg kitör a szünet, aztán ráveszem magam. :)
2017. máj. 11. 05:56
 3/11 anonim ***** válasza:
42%
Ha zavar, nőt kell keresni!
2017. máj. 11. 06:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
46%

Már nem azért, de ha mindig 8-9 napokat késik, akkor az nem késés, hanem 8-9 nappal hosszabb a ciklusod. Tehát nincs gond, csak rosszul számolod. Ettől függetlenül elmehetsz nőgyógyászhoz, de szerintem felesleges, mert semmi bajod. Nem lenne korai, én 14-15 éves koromban voltam először (mert 2 évig nem volt menstruációm).

20N

2017. máj. 11. 09:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
28%

#4: Te nőgyógyász vagy esetleg?

Ha akar menjen..Főleg ha idegeskedik mindig hogy mikor jön meg neki. Nem értem miért beszéled le róla. Legalább megnyugodna.

2017. máj. 11. 11:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
75%
Nem vagyok nőgyógyász, de ha nincs semmi baja, mégis miért bíztassam, hogy menjen? :D Leírtam, hogy valószínűleg a ciklusával sincs semmi gond, csak rosszul számolja.
2017. máj. 11. 11:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 A kérdező kommentje:
Nem vagyok benne biztos, előfordulhat, hogy tényleg rosszul számolom. A ciklusom rendszeresen 5-napig tart és az elejétől számolom a következő elejéig. De olyan is előfordult, hogy a 20. napra jött meg de a következő hónapan egyáltalán nem volt. Az egészben az a baj, hogy csak azóta van ilyen, hogy barátom lett. Előtte halál pontos volt és ugyanúgy számolok mindent. Köszönöm az eddigi sefítséget mindenkinek!
2017. máj. 12. 15:06
 8/11 anonim ***** válasza:
5 napos a ciklusod? Hajjajj, van baj. :D A ciklus a két egymást követő menstruáció első napjai között eltelt napok száma. Neked maximum a menstruációd 5 napos. Na akkor tegyük ezt tisztába, írd le kérlek az utolsó 6 menstruációd első napjának dátumát.
2017. máj. 12. 16:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 A kérdező kommentje:

Bocsi, összekevertem. A lefolyás 5 nap :)

Decemberben 2-án jött meg

Januárban 9-én és 29-én

Februárba semmi

Aztán Március 3

Április 8

És most május 11

2017. máj. 13. 08:39
 10/11 anonim ***** válasza:
78%

Na akkor gyorsan levezetem neked, hogy hány naposak is átlagosan a ciklusaid, és mennyiben lehet probléma a kapott eredmény.


december 2. - január 9. 37 napos ciklus

január 9. - január 29. 20 napos ciklus

január 29. - március 3. 33 napos ciklus

március 3. - április 8. 36 napos ciklus

április 8. - május 11. 33 napos ciklus


Ezeket összeadjuk, majd elosztjuk a számolt ciklusok számával (ami 5).


37 + 20 + 33 + 36 + 33 = 159


159 / 5 = 31,8


Magyarul amelyik nap megjön a menstruációd, ahhoz átlagosan 32 napot kell hozzáadni, és így kapod majd meg, hogy mikor lesz a következő ciklusod első napja, tehát a következő menstruáció első napja. Ez azt jelenti, hogy a következő menstruációd május 11-től számítva körülbelül 32 napra lesz, vagyis várhatóan június 12-e körül kezdődik. Néha lehet +/- egy hét változás, mivel a ciklusok szinte egyik nőnél sem óramű pontosságúak. Te pedig még fiatal vagy. Én azt mondom, nincs azzal semmi gond, hogy januárban 20 napos volt csak a ciklusod, hiszen előfordulhat spontán peteérés (akár nagyobb orgazmus hatására is), ami okozhat ilyet.


Tehát helytálló, amit említettem, hogy szó sincs itt 8-9 napos késésekről. Soha ne azzal kalkulálj, hogy ha az adott hónapban mondjuk 11-én jött meg, akkor a következő hónapban is pont azon a napon fog, mert ez nem így működik. Én általában 28 nappal számolom a ciklusomat, így pedig logikus, hogy ha hónap elején jön meg, számíthatok rá hónap végén is. Annak ellenére, hogy nem tűnik pontosnak, ez szinte teljesen pontos. Tehát emiatt szerintem tényleg felesleges nőgyógyászhoz menni, mivel nincs vele semmi gond. Ha megvolt az első szex, utána menj el rákszűrésre, azt évente kell ismételni. Ha nincs semmi panaszod (fertőzés, durvább vérezgetés, vagy bármi rendellenes), akkor nem kell havonta járkálni.


Remélem, segítettem.


20N

2017. máj. 14. 14:37
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!