Kezdőoldal » Egészség » Nők egészsége » Hogyan tudom eltolni a menstru...

Hogyan tudom eltolni a menstruációmat a tabival?

Figyelt kérdés

Lindynette fogamzásgátlót szedek több mint egy fél éve.Jövőhéten szerdán fogy el, péntekre jönne meg. Viszont nekem akkor nagyon nem jó. Ezért ha nem hagyok ki 7 napot hanem elkezdem az új levelet elvileg elmulaszható?

De ha kihagyom a 7napot, akkor az egész mensis időszak egy héttel hamarabbra hozódik?

Írjatok tapasztalatokat légyszives! Nem igazán merem megpróbálni.



2017. máj. 17. 06:47
 1/10 anonim ***** válasza:
0%

Én beszednék plusz 2 szemet a következő levélből, utána tartanám meg a 7 napos szünetet, majd a 2 szemmel kevesebb levelet szedném be.


Ha úgy csinálod, ahogy írod, tehát kihagyod a 7 napos szünetet, és beszedsz még egy levelet, akár az egész második levél alatt lehet pecsételő vérzésed, ami elég nagy szívás lenne.


20N

2017. máj. 17. 07:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
40%
Ennek az a módja,hogy nem tartod meg a 7 nap szünetet. Előfordul,hogy pecsételni fogsz a második levél alatt,de nem valószínű,hiszen a tablettával bevett ösztrogén szintje nem csökken le, ezért nem is lesz megvonásos vérzés. Viszont mihelyst megtartod a szünetet,leesik az ösztrogénszint és menstruálni fogsz, tehát 7 nappal előbb,mint szoktál.
2017. máj. 17. 10:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
75%

Első jó nagy marhaságot írt. Tovább kell szedni a gyógyszert úgy hogy nem tartasz 7 nap szünetet.

De ha már gyógyszert szedszezt hogyhogy nem tudod?

2017. máj. 17. 11:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
54%
szedsz*
2017. máj. 17. 11:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 A kérdező kommentje:
Azt gondoltam,hogy akkor be kell szednem a második levelet a végéig. Csak sosem csináltam még ilyet és nem merek játszani ezzel. De köszönöm a válaszokat!
2017. máj. 17. 14:14
 6/10 anonim ***** válasza:
Első aztán csodálkozol ha terhes leszel gyógyszer mellett...
2017. máj. 17. 15:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
0%
3-as vagyok. Viszont ha jövőhéten jön meg pénteken de szerdán elfogy ami azt jelentené hogy csütörtökön kezdődik a 7 nap szünet akkor hiába szeded tovább mert a következő hónapban maradna ki a "menstruációd". Úgyhogy ne szedd tovább mert ezt már múlt hónapban kellett volna megtenned. Szedd ugyanúgy ahogy eddig.
2017. máj. 17. 15:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
Na most gondolkoztam és lehet hülyeséget írtam. Szóval megjön jövőhéten de nem akarod. Akkor szedd tovább csütörtöktől a gyógyszert az egész levéllel és akkor elvileg a mostani fog kimaradni. Bocsi csak már régen szedtem fogamzásgátlót, mert ilyet én is csináltam akkor :D
2017. máj. 17. 15:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
0%
Első vagyok. Nem lettem terhes mellette. Egy hónapot sosem akarok tologatni. Viszont 1-2 szemtől semmi baj nem lesz pluszban szerintem, mivel nem hagyok ki egy szemet sem, és ugyanúgy szedem, mint előtte. De mindenkinek szíve joga dönteni, hogy szedi.
2017. máj. 17. 20:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
Sok hozzáértő pontozott megint, úgy látom. A fogamzásgátló szedő nőknél a fogamzásgátlóban lévő ösztrogén adagolásástól függ,hogy menstruál-e éppen valaki vagy nem. Ilyenkor a saját hormonhatást felülírja a gyógyszerben lévő. Ezért van az,hogy a tabletta szedése alatt (normál esetben) nincs menzesz, és amikor a tablettában szünet van,akkor leesik az ösztrogénszint és leválik a nyálkahártya. Ha valaki nem hagy szünetet,akkor a hormonszinr nem esik le,nem szűnik meg a hatása és nincs is menzesz. És igen úgy kell "eltolni",hogy nem tartod meg a 7 nap szünetet,tovább szeded a második levéllel végig és amikor azt abbahagyod, akkor fogsz menstruálni. Kedves utolsó ez nem kedv kérdése,hanem így tanácsos eljárni!
2017. máj. 18. 18:29
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!