Kezdőoldal » Egészség » Nők egészsége » Menstruációs hét alatt kiszaka...

Menstruációs hét alatt kiszakadt az óvszer, lehet ebből probléma?

Figyelt kérdés
Fogamzásgàtlót szedek, de amikor megvan óvszerrel vèdekezünk. Az óvszer most kiszakadt és a párom belém ment el. Ilyenkor mi a teendő? Váltsam ki a 72 órást? Holnap kéne újra elkezdenem szedni a bogyót.

2017. máj. 25. 11:24
 1/4 anonim ***** válasza:
100%
Amikor "megvan" akkor sincs meg. Ez az ún. megvonásos vérzés. Mivel peteérésed nem volt, ha rendesen szedted a tabit, ezért szerintem nem szükséges a 72 órás. Ha jól tudom, a gyógyszer betegtájékoztatóján is szerepelnie kell, hogy a megvonásos vérzés idején (a 7 nap szünetben) is védett vagy, ha addig rendesen szedted és nem volt semmi, a hatékonyságát befolyásoló tényező (pl. hasmenés, antibiotikum-szedés stb.)
2017. máj. 25. 13:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
Fogamzásgátló szedése mellett nem is szabad eseményutánit bevenni! El kéne olvasni a betegtájékoztatót, benne van, hogy a 7 napos szünetben is védett vagy (már ha a szünet után is rendesen szeded a tablettát). A saját tested működését és a tabletta arra gyakorolt hatását sem ártana ismerned...
2017. máj. 26. 19:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat!

Kedves 2. Vàlaszoló, nem tudom kivulrol a tajekoztatojat a gyogyszeremnek, ezert is tettem fel a kerdest, hatha valaki nalam jobban tudja. Az orvosomat pedog mindenképpen felhivtam volna.

2017. máj. 28. 00:29
 4/4 anonim ***** válasza:
A gyógyszerek betegtájékoztatóját legtöbb esetben fellelheted az interneten. Ha esetleg valamikor szükséged lenne rá, jó ha tudod.
2017. máj. 30. 14:59
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!