Kezdőoldal » Egészség » Nők egészsége » Első tamponhasználat?

Első tamponhasználat?

Figyelt kérdés

Már 3 éve menstruálok, eddig mindig csak betétet használtam. Szeretnék elkezdeni tampont használni, mert sportoláskor idegesít a betét meg nem akarom hogy átlátszódjon, és azt is utálom, hogy nyáron sokszor emiatt nem tudok strandolni, így a nyaralásokat sem lehet rendesen megtervezni.

Viszont eléggé tartok a tampontól. Félek, hogy nem fog felmenni, nem tudom majd rendesen betenni, kiesik, nem tudom kiszedni, átázik, meg ilyenek. Ob mini tampon van itthon. Csak akkor lehet tampont használni ha erős a vérzés?Mennyi idő után cseréljem? Hogyan rakjam fel jól, vagy erre nincs technika?

Ja meg félek a betegségektől is, az a TSS ugye csak akkor alakulhat ki ha nagyon sokáig bentmarad?

Amúgy csak strandoláshoz, néha sporthoz hordanám, nem mindig.

14/l


2017. máj. 29. 17:16
 1/3 anonim ***** válasza:
Először akkor ajánlom mindenképp mikor viszonylag erős a vérzésed, akkor könnyebb be is tenni, meg ki is venni. Ha már kitapasztaltad akkor lehet kevesebb vérzésnél is. Érezni fogod ha cserélni kell, ezt mi nem tudjukmegmondani, a vérzésedtől függ. A tampon leírásában ott van, hogy hogy kell felrakni, és az is hogy hány óra a maximum amit bent lehet, hogy ne alakuljon ki a TSS. Azt a kis tájékoztatót olvasd át figyelmesen. Elöszőr mindenképp otthon próbáld ki, hogy el tudj lazulni.
2017. máj. 29. 17:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

Nyugodtan használhatod erős és gyenge vérzésnél is.

Az O.B. nagyon jó, és abból is a silk touch fátyolosat ajánlanám, mert az jobban csúszik!

Ha félsz, hogy átázik, tegyél be egy betéte pluszba, ha gyengébb a vérzés akkor csak egy tisztasági betétet.

Mielőtt feltennéd, jó erősen húzd meg a madzagját, én így szoktam, ezzel ellenőrizve, nem-e kiszakad. (ilyen még soha nem fordult elő, kb.14év alatt, mindig O.B.t használtam)

A cserét kb, 4 óránként szokták mondani, de ha 5, akkor sincs baj, persze, ha erősebb a vérzés, lehet 1 vagy 2 óra is.

Legegyszerűbb úgy feltenned, hogy leguggolsz, mint amikor fűbe pisilsz, mutató ujjaddal felnyomod, ameddig csak tudod.

Nem kell megilyedned, nem tudod túltolni, amikor felállsz nem is érzed, hogy bent van, ha jól tetted fel!

A madzagot mindig a tenyeredbe tedd, így nem lehet gond, (én mindig odahúzom a csikló felé)

Ha van kérdésed írj nyugodtan privátba is.


25 nő

2017. máj. 29. 17:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:

Az lemaradt, hogy kivenni úgy tudod, hogy szintén leguggolsz, odatartasz wc papírt, és a madzagot kihúzod, így a wc papírba csúszik. Ha úgy érzed nehezen jön ki (ami nem valószínű) nyomj egy kicsit. Nem lesz gond!


25 nő

2017. máj. 29. 17:38
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!