Kezdőoldal » Egészség » Nők egészsége » Méhnyakrák szűrés szűzként?...

Méhnyakrák szűrés szűzként? Elküldött a nőgyógyász.

Figyelt kérdés

26 vagyok, szűz. Néha szembetalálom magam egy-egy cikkel, amik miatt rám tör a félsz, hogy ideje lenne méhnyakrák ügyben nőgyógyászhoz menni. Tavaly el is mentem az sztk-ba, kértem, hogy vizsgáljon meg, de nem szóltam, hogy szűz vagyok, mert egy barátnőm azt mondta, az lényegtelen. Iszonyatosan fájt, amikor a fémkacsával próbált kitágítani, úgy éreztem, szétszakadok, és hiába próbáltam leplezni a fájdalmam, néha muszáj volt felnyögnöm. Erre megkérdezte a doki, hogy gyakran érzek-e fájdalmat ezen a tájékon vagy közösülés közben, szóval itt megjegyeztem, hogy szűz vagyok. Erre lesápadt, és ezerszer bocsánatot kérve összepakolta a cuccokat, és az asszisztense arcára is ugyanaz a kínosan szabadkozó arckifejezés ült ki. Azt mondták, majd ha élek nemi életet, menjek vissza, addig kár aggódni. Egyébként különösebben érzékeny nem vagyok odalent, tampont használok, ha kell, és nem szokott kellemetlenséget okozni. Ma is találkoztam cikkekkel ebben a témában, úgyhogy megint eszembe jutott, hogy újra neki kellene futnom a dolognak, csak más dokinál. Elvégre a méhnyakrákot nem a farok ülteti bele az ember lányába, bárkinek lehet, nem? Meg aztán mi van, ha 80 éves koromig szűz maradok...? Addig se akarjak rákot szűrni...? Kétlem, hogy ez így működik.


Van valami kevésbé kínzó módszer erre a szűrésre? (ami mondjuk nem azzal jár, hogy a fenekemben turkálnak) Például valami kíméletesebb kis kütyü, amivel mondjuk sztk-s doki nem rendelkezik, de egy magánorvos talán igen, fene tudja...


Ja igen, és leírná nekem valaki, hogy mi a citológia? A kettő összefügg? Hiába olvasgatom a netet, hatezer féle választ és elképzelést olvasok ezekről a dolgokról, úgyhogy fogalmam sincs az egészről... Ez a citológia vizsgálat ugyanúgy megy, mint a méhnyakrák szűrés? Szóval az is fájna?


Köszönöm, ha valakinek van türelme válaszolni. :)


2017. jún. 6. 21:29
 1/10 anonim ***** válasza:
74%
2017. jún. 6. 21:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
74%
2017. jún. 6. 21:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
31%
Jó buta vagy, hogy nem szóltál nekik, hogy szűz vagy. Máshogy vizsgálják a szűz nőket. Ennyi idősen mindenképpen kellene szűrés szerintem. Amúgy durva, hogy 26 vagy, és még nem voltál pasival.
2017. jún. 6. 22:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
80%

Én szűz voltam mikor először mentem nőgyógyászhoz mert fogamzásgátlót szerettem volna feliratni. Kérdezte hogy voltam-e már fiúval. Mondtam hogy nem (22 éves voltam) így nem is csinált rákszűrést. Majd visszamentem 3 hónap múlva, akkor már nem volam szűz, és meg tudott vizsgálni normálisan. Egyébként nekem a szűz lányoknak való "kacsát" rakta be mert szűk voltam. Szóval van ilyen eszköz. Semmit nem éreztem a vizsgálatból, egy pici feszítő érzés volt de annyi. 2 perc volt az egész kb. Én magánorvoshoz járok. Egyébként ő mesélte nekem hogy ment hozzá egy 40 éves nő vizsgálatra és vizsgálat közben derült ki hogy szűz, mert előtte nem merte megmondani.

A nőgyógyász előtt felesleges ilyeneket titkolni, hiszen azért mész oda hogy segítsen neked.

N

2017. jún. 6. 22:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
48%
Most miért kell leszólni hogy szűz? Lehet hogy aszexuális és azért. Egyébként én is az vagyok, törekszem is a szexmentes életre.
2017. jún. 7. 08:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
80%
Miért kellett mindenkit lepontozni? Akkor segits magadon ha egyik válasz sem tetszik..
2017. jún. 7. 13:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
59%
Nem lehet neki segíteni, látjátok. 79%-osból 68%-os lettem miatta. Így segítsen az ember
2017. jún. 8. 13:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
100%
Én a négyes válaszoló vagyok. Saját tapasztalatot írtam, teljesen korrekten, tényszerűen, semmi sértőt vagy kioktatót nem írtam, erre 79%-ban hasznos! Köszönöd ha valakinek van türelme válaszolni? Igen, kár volt .. legalább egy köszönömöt írhattál volna mert valóban mindannyian segítő szándékkal írtunk. De akkor szenvedj a nőgyógyásznál ha az neked megfelel.. minden jót!
2017. jún. 8. 14:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 A kérdező kommentje:
Nem pontoztam le senkit, miért tettem volna? Más is pontozhat le, nem csak a kérdés kiíró. Igenis köszönöm a válaszokat... bár nem nagyon volt időm foglalkozni azóta a fórummal.
2017. jún. 12. 11:39
 10/10 anonim ***** válasza:
100%
Azért hajtott el a nőgyógyász, amikor megtudta, hogy szűz vagy, mert a méhnyakrákot a szexuális úton terjedő humán papillomavírus, azaz a HPV szokta előidézni. Hogy lehet az, hogy van aki még ezzel sincs tisztában.
2017. dec. 31. 07:06
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!