Kezdőoldal » Egészség » Nők egészsége » Lehet egy 14 éves lány daganatos?

Lehet egy 14 éves lány daganatos?

Figyelt kérdés
Én észrevettem egy nem túl kicsi csomót. Lehetek én már daganatos?
2010. máj. 18. 13:18
 1/8 anonim ***** válasza:
100%
már az anyaméhben is lehet lehet valaki daganatos, ez BÁRMELYIK életkorban előfordulhat, de nem kell minden csomóról azt feltételezni, hogy daganat, azt meg főleg nem, hogy rosszindulatú! Hol van az a csomó? Mekkora pontosan? Kemény vagy puha? Fáj is? Mióta van ott?
2010. máj. 18. 13:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:
A bal mellemben a bimbó fölött. Azt nem tudom megmondani pontosan mekkora, de egészen érezhető. Kemény, nem fáj. Már régebben is éreztem ott egy kicsi keménységet1-2 éve, de akkor még nem volt ilyen nagy, és nem is foglalkoztam vele, de most már nagyobbnak tűnik és rendesen érzem, hogy van ott valami csomó. Egy kicsit megijedtem.
2010. máj. 18. 13:28
 3/8 anonim ***** válasza:
76%
Hát a melle televan mindenféle mirigyekkel, szerintem ne legyél megijedve. De ha téged megnyugtatna, menj el nőgyógyászhoz hogy kivizsgáljon, a rákszűrés még soha senkinek nem ártott meg :)
2010. máj. 18. 13:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:

Sajnos lehet, hogy daganat, de egyátalán nem biztos. Sokkal valószínűbb, hogy csak ciszta vagy még az se.


A biztonság kedvéért mielőbb keress fel egy nőgyógyászt, aki meg tudja állapítani, hogy mi lehet a daganat/bekeményedés oka. Ha tényleg baj van, akkor a korai felismerés a legfontosabb.


Ne várj tovább, menjetek el Anyukáddal orvoshoz.

2010. máj. 18. 13:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat!

És a ciszta az mivel másabb?

2010. máj. 18. 13:37
 6/8 A kérdező kommentje:
Ja és még valami van, ami miatt tartok attól, hogy ez daganat lesz. Az anyukámnak is volt pár éve daganat a mellében. Lehetséges, hogy így több esély van rá, vagy ennek nincs köze ehhez?
2010. máj. 18. 13:45
 7/8 anonim ***** válasza:
76%

A ciszta egy jóindulatú daganat.

Az esetek többségében a hormonrendszer ingadozásai, a menstruációs ciklus nem megfelelő lefolyása miatt jönnek létre. Mivel még nagyon fiatal vagy, nálad is előfordulhat.


Semmi sem igaz és semmi sem kizárt. A nőgyógyász meg tudja mondani, hogy mi baj van, egyátalán van-e baj. Ne parázz előre! :)

2010. máj. 18. 13:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:
Köszönöm az összes választ!
2010. máj. 18. 13:51

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!