Kezdőoldal » Egészség » Nők egészsége » Mi lehet az oka, hogy a...

Mi lehet az oka, hogy a menstruáció mindig hamarabb jön?

Figyelt kérdés

szóval a barátnőmnek minden hónapban 2-5 nappal hamarabb jön meg mint előző hónapban, ez már majdnem fél éve megy,

el kéne mennie nőgyógyászhoz? 19 éves

előre is köszönöm a válaszokat

20f


2017. jún. 11. 11:50
 1/8 anonim ***** válasza:
80%

Szerintem a nőgyógyász max felír neki egy fogamzásgátlót és ennyivel el intézi a dolgot...

És akkor lefedi a problémát.

Így megy ez Magyarországon.

2017. jún. 11. 12:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
80%

A pontos okát nem szeretik megérteni, csak kezelni szokták "a tünetet"


Valószínüleg életmódbeli váltás kéne a barátnődnek.

Egészségesen táplálkozik? Sproltol?

2017. jún. 11. 12:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:

Annyi a nagy titok, hogy a 2-5 nappal rövidebb, mint ahogy számolja. :D Hány napos egy átlag ciklusa, és mikor volt az utolsó vérzés első napja? Szerintem csak simán nem tudja, hogyan kell számolni a ciklust, ami elég ciki ennyi idősen.

20N

2017. jún. 11. 12:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
100%
A menstruációs ciklus hossza 21-35 nap között teljesen normális.
2017. jún. 11. 12:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
Nem jön meg neki korábban, hanem neki nem pont 28 napos a ciklusa. Ezzel semmi gond nincs! Teljesen normális!
2017. jún. 11. 12:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
100%

Nekem se ugyanazon napon jön meg minden hónapban. 28 napra pontos ciklusom van, egy átlag hónap pedig 30 napos, tehát logikus, hogy csúszni fog. :D


De hogy szemléltessem, le is írom, hogy néz ki egy 28 napos ciklus, ha pl 2017. január 1-jén jön meg a menstruáció.


Január 1.

Január 29.

Február 26.

Március 26.

Aprilis 23.

Május 21.

Június 18.

Július 16.

Augusztus 13.

Szeptember 10.

Október 8.

November 5.

December 3.

December 31.


Tessék, ez egy full pontos 28 napos ciklus, mégse ugyanazon a napon jön meg minden hónapban. Sőt, van olyan hónap, amikor kétszer is van menstruáció.


20N

2017. jún. 11. 12:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:

nagyon sajnálom ha bárkit megbántottam azzal hogy nem voltam ezzel tisztában:) persze mindenki más tökéletes

köszi a hasznos válaszokat

2017. jún. 11. 15:38
 8/8 anonim ***** válasza:
100%
Mondjuk 19 évesen ezt illene tudni... Kicsit olvasgasson a nőd a témában. Nehogy a védekezésről is hasonló szinten legyen a tudása!
2017. jún. 11. 15:49
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!