Kezdőoldal » Egészség » Nők egészsége » Ha fáj a fejem egy bizonyos...

Ha fáj a fejem egy bizonyos fogamzásgátlótól akkor szedhetek másikat?

Figyelt kérdés
Márciusban hagytam abba a Jangee nevű fogamzásgátló szedését másfél év után, mert azt tapasztaltam, hogy menstruációkor nagyon fáj a fejem, de ez általában kéthavonta jött elő. Eddig csak ezt próbáltam, az első pár hónapban nem volt semmi bajom aztán utána fokozatosan jött elő a fejfájás. Végül azért döntöttem úgy, hogy nem szedem, mert alvászavarom lett, de mint kiderült az biztos hogy a stressz miatt volt, mert ha stresszes vagyok akkor soha nem tudok aludni. Viszont így teszteltem azt is, hogy a tabletta nélkül fáj-e a fejem, és hát mióta nem szedem egy menstruációkor se fájt. Ettől még szedhetek másfajta fogamzásgátlót? Szeretnék szedni, mert nem aggódtam, hogy valami baj történik, míg óvszer használata mellett azért sokat aggódtam, még úgy is hogy soha nem történt baj. Valakinek van/volt hasonló problémája?

2017. jún. 17. 17:11
 1/3 anonim ***** válasza:
49%

Ezt nem tudni, hogy másiktól fájna-e a fejed. Lehet, hogy igen, lehet hogy nem.

Amúgy ne az óvszertől parázz. Ott legalább észreveszed, ha valami gond van és ott van még az esemény utáni. Tablettánál meg nem tudhatod, hogy mikor nem hat, ha éppen úgy van. És ott már nem tudsz mit tenni.

Az óvszer nem szakad ki csak úgy, kivéve, ha nem megfelelően használják.

Nem mondom, hogy ne próbálj ki másik tablettát, de ha csak a védelem miatt érzed azt biztonságosabbnak, akkor inkább ne terheld feleslegesen a szervezeted hormonokkal. Az óvszer is legalább annyira biztonságos.

2017. jún. 17. 17:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
Én nem szedek fogamzásgátlót, mégis fáj a fejem, ha megjön, utánaolvastam, a hormonváltozástól van. Azóta beszedem a fejfájáscsillapítót kapásból. Próbálj ki másikat nyugodtan, én sem bíztam sosem az óvszerben, spirálom van, előtte 6 évig szedtem tablettát.
2017. jún. 17. 18:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
Ha érzékeny vagy a hormonra, akkor a másik tablettára is az leszel. Tapasztalatból írom. Sajnos fejfájást okozhat, és az idegrendszerbe is érzékenyeknél bele zavar. Védekezz óvszerrel, attól nem kapsz embóliát, és nem hízol el.
2017. jún. 17. 20:14
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!