Kezdőoldal » Egészség » Nők egészsége » Ha egy 14 éves lány nőgyógyász...

Ha egy 14 éves lány nőgyógyászhoz megy, mert az egy éves menzesze nem állt még be milyen vizsgálatok lesznek? Csak kérdezés, vagy esetleg vérvétel is?

Figyelt kérdés

2017. jún. 20. 17:13
 1/6 anonim ***** válasza:
100%

14 éves lánynak teljesen felesleges még nőgyógyászhoz mennie amiatt, hogy még nem állt be, ugyanis teljesen természetes, hogy nem állt még be.

Majd ha 17-18 évesen sem áll be, nem rendeződik, akkor ha egyéb probléma nincs, akkor ráér akkor orvoshoz fordulni.

Egyébként ugyanúgy meg tudnak vizsgálni szűzként is kézzel, illetve csinálhatnak hasi ultrahangot és vérvételt is.

2017. jún. 20. 17:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem is felesleges ezért orvoshoz menni. 1 év még nagyon kevés idő. És később sem kell óramű pontossággal beállnia. Plusz/mínusz kb. 3-5 nap bárkinél normálisnak számít még. Csak mivel sokan fogamzásgátlót szednek, ezért nekik megjön napra pontosan. De aki nem szed, annak nem biztos, és ez nem baj.
2017. jún. 20. 17:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
100%

14 évesen emiatt még felesleges, hacsak nem 4 éve van meg már.

Ilyen esetben amúgy a legtöbb orvos megvizsgál (szűzkacsával vagy végbélen keresztül), vérvételt szoktak csinálni, akár 2 napos hormonosat, illetve ultrahangot, mert ki kell zárni a szervi gondot és a hormonokat is megnézik.

2017. jún. 20. 17:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:

Emiatt felesleges nőgyógyászhoz menni, mert teljesen normális, hogy még nem allt be a menstruációd ennyi idősen.

20N

2017. jún. 20. 18:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim válasza:
100%
Én is az előttem szólókhoz csatlakozom. Nem szükséges elmenni nőgyógyászhoz, én 2 éve menstruálok és 1 hónapja elmentem nőgyógyászhoz, mert 2 hónapon keresztül folyamatosan menstruáltam. Először vérvételre mentünk el, tulajdonképpen semmi probléma nem volt, és végül egyik nap elmentem nőgyógyászhoz anyukámmal. Rendesen kézzel megvizsgált, az ég világon semmit nem éreztem, csak annyit, hogy van ott "valami", utána hasi ultrahangot végzett el, majd elküldött mégegyszer vérvételre. Azt mondta, hogy mivel még nem állt be a menstruációm, ezért ez abszolút normális, hormonális gyógyszert semmiképpen nem iratna fel, mert 16 év alatt jobb dolog, ha magától áll be a menstruáció bármiféle mesterséges anyag használata nélkül, és ilyen hosszas eltolódások biztosan fognak még történni a jövőben. (13 éves vagyok, férfi tini- nőgyógyásznál voltam, így mellékesen leírva.)
2017. jún. 23. 13:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:
Köszi :)
2017. jún. 25. 00:41

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!