Kezdőoldal » Egészség » Nők egészsége » Lehetséges a vulvodynia?

Lehetséges a vulvodynia?

Figyelt kérdés

Ismertek valakit aki hasonló helyzetben van vagy volt?Mit tettek?

Én jelenleg ki akarom próbálni a GynOphilus-t hátha az bevállna, de minden jel arra utal, hogy Vulvodynia de egyik doki se mondd semmit...



Már kb. 2 éve, hogy ez van orvosról-orvosra járok de semmi.Eleinte Candida gombám volt de fél éve minden eredményem jó volt, de a fájdalom még mindig megvan.Két hete is voltam dokinál, de szintén nincs semmi és a doki lekezelően bánt velem, hogy biztos allergiás vagyok a vizre vagy valami hát nincs semmi bajom...


Fáj a nemi élet,ha ülök érzem,hogy ég ott lent, maga a nőgyógyászati vizsgálat is fájt, és van egy kis fehér folyásom is...


Már nem tudom mitévő legyek, a tüneteim a Vulvodyniára utalnak de az orvosok folyton elküldenek..Fogalmam sincs mit tegyek, már meguntam mindent lassan depressziós leszek, mert ez már nem élet...



#fájdalom #női betegség #vulvodynia #szemérem test fájdalma
2017. júl. 1. 12:25
 1/3 anonim ***** válasza:

a vulvodynia összefügghet idegsérülésekkel, autoimmun betegségekkel, gyulladásokkal, irritációval, allergiás reakciókkal, izomproblémákkal, de lelki tényezőkkel is.



A vulvodynia tünetei közé tartozik a hüvelybemenet környéki égő, viszkető, pulzáló vagy nyilalló fájdalom, mely lehet állandó, de hullámokban is jelentkező. A fájdalom szexuális együttlét vagy sportolás közben intenzívebbé válhat. A fájdalom jelentkezhet a nemi szerv egyik felén, de érintheti annak egészét is. A nemi szerven nem látható semmilyen külső elváltozás.


A vulvodynia kellemetlen, viszkető érzéssel jár együtt



A betegség kezelésére sajnos nincs olyan általános módszer, amely minden nőnél maradéktalanul beválna. A vulvodynia kezelhető helyileg ható krémekkel, fájdalomcsillapítókkal, antidepresszánsokkal, izomlazítókkal. Másoknál a lézeres kezelés válik be. Otthoni módszerekkel is enyhíthető a kellemetlen érzés, például langyos vagy meleg vizes zuhanyozással, ülőfürdővel. A kényelmes, nem túl szűk, jól szellőző ruházat viselésével is enyhíthető a fájdalom. Érdemes kerülni azokat az ételeket, melyek irritáló hatásúvá tehetik a vizeletet (ezek közé tartozik például a csokoládé, a bogyós gyümölcsök, az olajos magvak).

2017. júl. 1. 12:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
Mi lett veled?
2022. máj. 15. 19:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:
Autoimmun betegségem van(SM)…
2022. máj. 15. 19:22

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!