Kezdőoldal » Egészség » Nők egészsége » Hasmenés át tud folyni a...

Hasmenés át tud folyni a hüvelybe?

Figyelt kérdés
Nemrég többször tapasztaltam hogy hasmenés jött elő a hüvelyemből is amikor töröltem magam. Voltam orvosnál, elvileg kizárták hogy sipolyom van. Az orvos szerint csak odafolyt. De nem nyugodtam meg teljesen. Veletek történt már ilyen? Mert azt értem hogy a pisi, menstruáció hátra tud folyni, de hátulról előre is lehetséges?
2017. júl. 2. 16:47
 1/7 anonim ***** válasza:
100%

Ha hasmenésed van, akkor sajnos elölről is be tud valamennyire teríteni. Szóval simán oda tud kerülni. Nekem is volt már ilyen. Olyankor azért a fertőzések elkerülése érdekében megmosakodtam alulról.

De nem a hüvelyedbe megy át, csak odakerül a hüvely bejáratához.

2017. júl. 2. 17:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
100%

Igen kedves kérdező, én már jártam így, pont a napokban. Elég stresszes időszakom volt, emiatt hasmenésem volt és most van is egy hüvelyi és húgycső fertőzésem. Hétfőn megyek orvoshoz.

Ha nagy mennyiségű a széklet állaga akkor könnyen átfolyhat, sőt ha elkezded a wc papírt használni akarva akaratlanul átkerülhet... :\

2017. júl. 2. 18:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:

Köszönöm, az orvosom férfi, ezért nem tudott teljesen megnyugtatni. :)


Én először mindig a hüvelyemet töröltem meg, lehet hogy valahogy felhúztam oda a székletet. Mostanában hogy először hátul törlöm ki már nem fordult elő,szóval remélem hogy tényleg csak odakeveredett és nem onnan jött ki. Csak olyan fura hogy korábban sosem történt ilyen, mostanában meg többször is.


Második, biztos hogy nálad a hasmenés okozta a hüvelyfertőzést? Azóta nekem is hüvelyfolyásom van már lassan 2 hónapja, de nem mentem vele orvoshoz csak elkezdtem szedni hüvelyflórát. Egyelőre nem múlt el, de egy menstruáció is közbe jött. (De előtte antibiotikumot szedtem lehet hogy amiatt van a folyás)

Ha voltál a dokinál, megírnád hogy mit mondott?

2017. júl. 2. 19:28
 4/7 anonim ***** válasza:
100%

Második vagyok: szerintem igen... legalábbis az ösztöneim szerint erre gondolok. Plusz benn volt sokáig a tisztasági betét, volt hogy nem tudtam kivenni és lehet a nagy melegben kedvező közeget teremtett a nem odavaló dolgoknak.

Huh, 2 hónapja van folyásod? Nem zavar? A tiéd milyen állagú? Az enyém enyhén sárgás és bűzös, bár az utóbbi két napban nem volt, de lekopogom... Csak a pisilésem csíp nagyon épp...

Én most vettem intim lemosót, grapefruitot ittam (100%-os borzasztó, fúj:D) és colát.

Ja és igen + nem rég múlt el a menstruációm lehet a betét is "bepállasztotta", habár gyakran cseréltem és elvileg szellőző... de valljuk be elég nehezen szellőzik, mivel három réteggel le van zárva (naci, bugyi, betét). (tampont nem szeretem)

Majd leírom, persze :)

2017. júl. 2. 20:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:

Bocsi, elírtam nem 2 hónap hanem 1. Zavar, de eleinte nem foglalkoztam vele, azt hittem hogy csak a menstruáció utáni folyás. Aztán javasolta egy ismerősöm (orvos) a hüvelyflórát. A tabletta nem volt hatásos, mert nem tudtam rendesen feltenni. Most a kúpot kezdtem el, csak közbe jött a menszesz. De holnaptól folytatom. Aztán ha nem múlik el, elmegyek én is nőgyógyászhoz. De mondom, én előtte antibiotikumot szedtem ami a bélflórámat is megcincálta szóval lehet hogy a hüvelyflórámnak se tett jót.

Az enyém változó, általában átlátszó vagy fehér, néha sárgás, van hogy bűzös van hogy nem.


Én nőgyógyászoktól azt hallottam hogy az intim lemosó több kárt okoz mint hasznot. Gyakran használod? Mert az is fel tudja borítani a hüvelyflórát.


Köszi :)

2017. júl. 2. 21:21
 6/7 A kérdező kommentje:
Ja és nekem nem csíp a pisilés. Csak nagyon sok van, sokkal többet pisilok, mint iszom.
2017. júl. 2. 21:23
 7/7 anonim ***** válasza:
Az enyém is olyan. Én csak esti fürdésnél azzal megmosom és kész. Naponta többször nem, most kezdtem el használni. Igazából a nőgyógyászok szerint az illatosított mindenféle tusfürdő is többet árt mint használ, én úgy vagyok vele, hogyha közel azonos az intimlemosó ph-ja mint a hüvelyem környéke, akkor mindig jobb választás, mint a tusfürdő :D de utána visszatérek normális tusfürdőre.
2017. júl. 3. 16:11
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!