Kezdőoldal » Egészség » Nők egészsége » Ez vajon felfázás? Orvoshoz...

Ez vajon felfázás? Orvoshoz kellene mennem?

Figyelt kérdés

Nem tudom eldönteni, hogy kellene orvoshoz mennem antibiotikumért vagy sem, kérlek segítsetek!

Kb 3 hete felfáztam (sokszor fordul elő velem), de használtam D-mannóz port, sok-sok vizet és gyógyteát ittam és ettől elmúlt (vagy legalábbis azt hittem). Viszont azóta olyan állapotban vagyok hogy ha nem iszom meg a napi 3-4 liter vizemet(gyógyteámat) akkor egyből előjön az a fura érzés mint a felfázás kezdetén szokott (sürgető inger, tompa fájdalom). (Ha sok vizet iszok megint elmúlik). lehetséges hogy azóta folyamatosan fel vagyok fázva csak tünetmentesen? Vagy ennyire képtelen lennék kiirtani a bacikat "házi praktikákkal"? Mintha egy kicsit be is lennék gyulladva "ott lennt" de amúgy nőgyógyászati panaszaim/tüneteim nincsenek, meg ha elég vizet iszom teljesen Ok minden (vagy legalábbis annak tűnik). Lázam nincs és nem is volt



2017. júl. 2. 20:13
 1/4 anonim ***** válasza:
100%
Én félévig voltam felfázva tavaly, az orvosokból elég volt, az összes antibiotikumot beszedtem és mind hatástalanul és én is ugyanebben a cipőben járok (a vizeletem negatív), de én elkönyveltem annak, hogy meggyengült a hólyagom nyálkahártyája és együttélek vele. Nem mondom, hogy te is tegyél így pl az aloe vera berry ital sokaknak bevált, én most a grapefruitmag kivonatot próbálom ki.
2017. júl. 2. 20:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
100%

2014-ben ugyanez volt nekem. De rendbe jöttem. A te eetedben már elmennék orvoshoz, mert ez még nem szállt fel a vesédig, szépen menj el orvoshoz, ő majd ír antibiotikumot amit pontosan szedj.

Emellett igyál sokat, és ami nálam bevált az a futás.

Miután elkezdtem futni egyáltalán nem jött többet elő a felfázás. Lehet ezzel csak én vagyok így. És amúgy igen, a sok folyadék elnyomja a tüneteket, mivel hígítja a vizeletet és nem irritálja a húgysav a gyulladt területet.

Irány az orvos, pontos antibiotikum szedés és utána próbáld ki a futást, hátha neked is beválik. (remélem azért tudtam valamennyire segíteni... sajnos egyén függő...) :\ (ha lovagolsz, akkor kerüld a lovaglást, amíg rendbe nem jössz, mert nekem az rontott a helyzeten)

2017. júl. 2. 20:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
Háziorvos, esetleg urológus.
2017. júl. 4. 16:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:

Megírom a tapasztalataimat, hátha valakinek segíthet :)


A háziorvosunk felírt Monural port, ez a 2-3 napon ugyan enyhítette a tüneteimet, de a fő problémám nem múlt el: irritált maradt a hólyagom (ha nem ittam napi 2-3 litert vizet/cukrozatlan teát minimum, akkor egyből olyan furán fájni kezdett az alhasam mindig mint a megfázás kezdetén szokott) és ha nem ittam erre az felbukkanó érzésre gyorsan vízlökés szerűen egy fél liter vizet, akkor egyből bedurvult. Tehát a szenvedés folytatódott.


Aztán találtam egy videót, amiben arról beszél egy urológus doktor, hogy az ember könnyen kerülhet végtelen körforgásba: a széles spektrumú antibiotikumok (amit nem is a felfázásra hanem bármi másra szedünk, én pl arcüreg gyulladásra szedtem a felfázás sorozatom előtt elég sokáig ) kiirtják a hüvely és a bél normál védekező baktérium flóráját is, ami gátat szabna a rossz bacik feljutásának a hólyagba, így bármilyen dörzsölő behatásra újra felfázunk, amire ismét írnak széles spektrumú antibiotikumot, és a kör be is zárult. Ezért a javaslatára elkezdtem hüvelyi probiotikumot használni (Protexin Gynophylus) először napi 2szemet egy hétig utána már csak napi egyet és mostmár csak mensi után használom pár napi, mert nagyon gyorsan regenerál! Emellett minden nagydolog után elmegyek mosakodni Lactacid femina érzékeny bőrre való tejsavas mosakodóval, illetve minden kisdolog után használok tejsavas illatszer mentes Lactacid femina törlőkendőt is ÉS a wc papírt is illatszermentesre cseréltük. Lecseréltem a tusfürdőmet is Ph semleges tusfürdőre,és a fehérneműket azóta hipoallergén öblítővel mosom magas hőfokon.

Szexuális együttlétek után pedig iszom egy nagy pohár vizet és egy kis D-mannózt is.


Kijelenthetem hogy az általános rossz érzés és az együttlétek okozta gyakori felfázásaim is teljesen elmúltak! :)


Plusz egy extra: elhagytam a Supradin multivitamin szedését mert valamiért úgy éreztem az ront a dolgokon.


Hogy ezek közül pontosan melyik dolog volt, ami segített nem tudom, de hálát adok az égnek hogy elmúlt mert lassan 2 éve szenvedtem a visszatérő felfázásokkal...

2017. aug. 22. 16:27

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!