Kezdőoldal » Egészség » Nők egészsége » Ti mikor kezdtetek menstruálni...

Ti mikor kezdtetek menstruálni? Mik az előjelei? Fájni fog?

Figyelt kérdés
Most ballagtam, az osztályban minden lány menstruált már évek óta. Most nyáron elkezdett arról a bizonyos helyről valami fehér maszat folyni, még nem néztem utána, nem tudok szakszerű elnevezéseket. Ez lehet előjel? Érdemes már betétem használnom, vagy még messze nem? Most ősz elején leszek 15, a családban elég sok a későn érő. Talán most fog megjönni? Nektek mikor volt az első, volt bármi előjele? Fájni fog?

2017. júl. 3. 11:30
 1/6 anonim ***** válasza:
Nekem nagyon hirtelen es meglepo volt, hogy megjott, 6. Osztaly utani nyariszunetben . Nem volt elojele, nem fajt se akkor, se azota, es napra pontos volt mindig is.
2017. júl. 3. 11:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim válasza:
A legelsőnel nekem sem volt semmi előjele csak utána fokoztosan.
2017. júl. 3. 11:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 Blondie.W ***** válasza:

Lehet előjel, persze.

Nekem 10 évesen jött meg. Kicsit görcsölős voltam, aztán elmúlt. De mióta fogamzásgátlót szedek, azóta halál az első két nap. Mázlista vagyok viszont, mert csak 4 napig tart a mensim. De ez is a bogyó miatt.

20/L

2017. júl. 3. 12:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:
Köszi a válaszokat!
2017. júl. 3. 12:12
 5/6 anonim ***** válasza:
Nálam sem volt előjele, csak egy napon elkezdett barna hüvelyfolyásom lenni. Anyukám rohant velem az orvoshoz, mert nem gondolta, hogy 11 èvesen már menstruálhatok, ès a nyári strandolásban összeszedett vírusra gyanakodott. :)
2017. júl. 3. 12:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
Én 15,5 éves voltam, gimnazista. Előjelei: fehérfolyás (ami neked is van), szőrösödés (az utsó a hónaljnál volt nálam, utána nem sokkal jött meg, kb 1 hónap). Persze a mellnövekedés, szélesebb csípő (az lehet csak az első után volt nem tudom) ide sorolható. Szerintem nem érdemes tisztasagiznod, csak akkor, ha zavar és sok a fehérfolyás. Az első nem fájt, de azóta a mai napig fáj. Lehet, hogy lassan megjön, de az is lehet h csak jövő nyáron, az se baj. 18/L
2017. júl. 5. 12:38
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!