Kezdőoldal » Egészség » Nők egészsége » Mi lehet a bajom?

Mi lehet a bajom?

Figyelt kérdés

2016 második félévében jobb oldalon talált egy cisztát a nőgyógyászom, de végül úgy alakult, hogy nem komoly és nem kell vele foglalkoznom. Igazából semmi gondom nem is volt.. Aztán februárban volt egy missed abom, utána pedig spirált tetettem fel, ami már négy hónapja van meg. A probléma az, hogy a vérzésem eddig 4-5 napos volt, első nap volt erősebb, de aztán gyengébb, szóval kibírható volt. A spirál mellett meghosszabodott a menstruáció ideje, de nem volt túl sok vér, mint ahogy ígérték, a fájdalom viszont sokkal rősebb volt, mint anno, spirál nélkül.

Most van a negyedik vérzésem, és már 8 napja tart, első nap nem volt vészes, de min 4 napig erős volt, és most is van, nem nagyon, de azért látványosan van még. Betét kell hozzá...

A lényeg, hogy a görcsöltem, nagyon fájdalmasan, de megszoktam h az első pár nap ilyen... De most más minden. A jobb oldalon a derekam borzalmasan fáj, a vérzés első napja óta. Néha enyhébb, de igazából folyamatosan fáj, és mikor nagyon fáj, akkor tényleg, sírok mint egy óvodás. Ráadásul nem elég az alhasi görcs, a derékfájdalom... Ehhez még az is társul, hogy a jobb oldalon a combon teteje is fáj.

Tényleg nagyon erős fájdalomról van szó, amit a jobboldalon érzek nagyon.

Anno a cisztát is ezen az oldalon találták, lehet ehhez köze?

Hétfőre kaptam időpontot a nőgyógyászomtól, tudom, hogy nem vagytok orvosok... De félek, hogy valami komolyabb lehet, hiszen nem vagyok nyafogós fajta, meg semmi, de mehijeszt ez a fájdalom, és ezek a tünetek, mert nem tapasztaltam még ilyet, és nem normális, hogy 20 évesen így szenvedek.

Bocsánat a kisregényért, remélem, valaki tud valami okosat mondani.



2017. júl. 6. 15:46
 1/6 anonim ***** válasza:
lehet köze a cisztához is de az is lehet hogy a spirállal van valami. orvos sajnos nem vagyok tényleg de lehet jobb lenne persze ha ennyire vészes mint leirtad sürgősségire fordulni.
2017. júl. 6. 15:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
Hormonos vagy sima spirál? Ha hormonos akkor ott is lehet gond,de sajnos sokan nem bírják a spirált, begyúlódhat...mimnél előbb nézesd meg orvossal!
2017. júl. 6. 15:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat! :) Én is gondoltam a spirálra is, és kértem is időpontot. Remélem, semmi komoly, hanem "csak" a spirál.

Jaydess spirálom van, és az hormonos, ha minden igaz. :)

2017. júl. 6. 16:16
 4/6 anonim ***** válasza:
A spirál gyulladást okoz, és ettől vannak a tüneteid. Sokan nem is tudják használni. Majd adnak antibiotikumot, és ha újból begyulladsz, megint adnak gyógyszert. Így el lehet szórakozni, de általában csak a levétel segít.
2017. júl. 6. 22:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
mesélj mit mondott a doki? nagy a gond?
2017. júl. 10. 13:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:
Levette a spiralt es irt fel antibiotikumot a gyulladasra. Azt mondta minden tunetet most a spiralnak tulajdonit, de ha egy het mulva is fennall a panasz, vagy a kovi ciklus is ennyire fajdalmas lesz, menjek vissza. :)
2017. júl. 11. 07:35

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!