Kezdőoldal » Egészség » Nők egészsége » Hüvelygomba mellett húgyúti...

Minoo kérdése:

Hüvelygomba mellett húgyúti fertőzés is? (Tünetek aktus után jelentkeznek. )

Figyelt kérdés

Már egy ideje küzdök a hüvelygombával. Eddig kétszer voltam orvosnál, mindkétszer olyan gyógyszereket írt fel, amik vagy nem használtak, vagy nagyon hamar el is múlt a hatásuk. Tenyésztésre egyszer se küldte el a mintát.


Legutóbb múlthét hétfőn voltam dokinál, akkor írt fel Orungalt és Canesten Combi Unot, páromnak ugyanezt csak krémmel. Miután ezek elfogytak és letelt a szükséges idő, együtt töltöttem az estét a párommal, de az aktus utáni nap ismét éreztem, hogy visszajött a gomba. Ezalatt azt értem, hogy viszketett, fehér volt a folyásom, és előjött egy húgyúti fertőzéshez hasonló dolog.

Csíp, amikor vizelek, emellett van egy folyamatos égő-csípő fájdalom/diszkomfort érzésem odalent (sajnos nem tudom szavakba önteni), amely néha erősebb, néha teljesen elmúlik a nap folyamán. Ezek a hólyaghurut tünetei, amennyire el tudtam igazodni az interneten. A kérdéseim: Lehetséges, hogy a meg nem gyógyult (nagyon rezisztens) hüvelygomba mellett még egy bakteriális húgyúti fertőzésem is van? Összeköthetőek a nemi aktussal? Melyiket hogyan fogják kezelni, ha a gomba és a baktérium kezelése ég és föld?


És a leglényegesebb: Nőgyógyászhoz elég elmennem a problémámmal (holnap), vagy urológiára és ki kell dobjam a pénzt?


Nagyon szépen köszönöm mindenkinek a választ!

Már teljesen megkeseríti ez a helyzet az életem...

17/L



2017. júl. 12. 07:25
 1/3 anonim ***** válasza:
100%

Nekem egyszer volt nagyon durva hüvelygombám,akkor nekem is csípett, miközben pisiltem, a végére már majdnem sírtam minden pisilés közben, annyira fájt és égett közben, illetve már véreztem is, mert annyira kimarta a gomba a hüvelyemet belül. Én akkor már ülni sem tudtam, annyira égett, viszketett a hüvelyem, hogy azt hittem megbolondulok. Szerintem nőgyógyászhoz menj, ő is tud kérni vizeletvizsgálatot, amiből kiderül, hogy van-e húgyúti fertőzésed, vagy sem, és a hüvelyfertőzést is tudj kezelni, míg az urológus nem. Viszont lehet érdemes lenne elmenned egy másik nőgyógyászhoz, aki csinálna tenyésztést is, hogy pontosan mi okozza a problémádat.

Nekem amik nagyon beváltak: Diflucan tabletta (szájon át szedendő, receptes, heti 1-et kell belőle bevenni, ez kiírt mindent), Gynoflor hüvelytabletta (recept nélküli, visszaállítja a hüvely normál pH-ját 1-1 fertőzés után), Gynoxin hüvelykrém (recept nélküli, van hozzá applikátor, nekem ez a krém sokkal jobban bevált, mint a Canesten kúp)

Jobbulást!

2017. júl. 12. 08:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
Kicsit regi kerdes de ha meg olvasod ezt, kerdezo, elmondanad, hogy azota hogy vagy? Kiderult mi okozta a panaszokat? En is ugyanezekkel a tunetekkel kuzdok evek ota es senki nem tudja mi okozza😔😔
2018. márc. 16. 22:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim válasza:
Engem is èrdekelne hogy vagy?Nekem is ilyen problèmám van ès nem tudom mi okozza!?
2018. jún. 25. 18:57
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!