Kezdőoldal » Egészség » Nők egészsége » Valaki segítene? Kicsit kínos :S

Valaki segítene? Kicsit kínos :S

Figyelt kérdés

14 éves vagyok és anya nem nagyon magyarázta el nekem a dolgokat :S

Elsősorban a tisztálkodásról kérdeznék.Intim mosakodó izét lehet helyettesíteni valamivel ?(eddig sosem láttam itthon ilyet,gondolom anya nem használja)

Hogyan kell RENDESEN tisztálkodni alul ?Simán megmosom a kívül belül is kész,vagy bonyolultabb ez ?

Meddig egészséges a szag/illat odalent ?(tudom fura kérdése,de kíváncsi vagyok)Esetleg ez mindenkinél változó ?


Kicsit kínos ilyet kérdezni,de anyától nem akarom megkérdezni,mert eddig sem magyarázta el.Sosem világosított fel(még apa sem).Egyszer kaptam egy könyvet,de az olyan mintha egy ovisnak készült volna.Tulajdonképpen semmit sem magyaráz el...csak válaszolgat,hogy hááát igen köze van hozzá(de hogy mi az azt el nem mondaná!!!).A suliban a védőnő magyarázta el a betegségeket,a szex meg ezeket az osztálytársaim mondták el nekem.Szóval anyáék nem sokat segítettek.

DE a tisztálkodásról senki sem beszélt,ezért szeretném itt megkérdezni,hátha kapok pár tanácsot tapasztaltabb nőktől :S


A válaszokat nagyon köszönöm !

14l



2017. júl. 13. 10:41
 1/3 anonim ***** válasza:

A hüvelyedet (tehát belül) tilos kimosni. Azért van a fehérfolyás, hogy természetes módon tisztítsa. Ha kimosod a hüvelyedet, akkor megszűnik a természetes védőréteg, és sokkal fogékonyabb leszel mindenféle fertőzésre. Bőven elég meleg vízzel megmosni a hüvely bejáratát és az ajkakat. Az ujjaddal dörzsöld meg, ahogy például a lábadat is mosod. Nem kell erőteljesen, de azért ne is simogatás legyen. A szag elég változó. De amíg nem érzed azt, hogy lent valami nem oké, addig nincs gond. Általában a fertőzések égető érzéssel, fájdalommal, túró állagú folyással járnak. Tehát észre lehet venni, ha gond van.

20N

2017. júl. 13. 10:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

Az intim mosakodót nem tudod helyettesíteni. Úgy lett kitalálva, hogy a ph értéke megfelelő, és nem károsítja (sok esetben kifejezetten támogatja) a hüvelyflórát.

Szappant ne használj, tényleg elég a tiszta víz is, belül pedig a tested elintézni, hogy tiszta legyen. :)

Arra figyelj, főleg így nyáron, hogy az állandó nedves környezet gomba és baktérium számára is jó táptalaj! Ha izzadós vagy, akkor inkább cserélj bugyit reggel és este is!

A szag pedig változhat a ciklus során, csak úgy, mint a hüvelyváladék állaga és mennyisége.


Ha bármikor úgy gondolod, hogy gond van odalent, nyugodtan menj el nőgyógyászhoz! Elmondod neki, hogy először vagy, még szűz vagy (ebben az esetben másképp vizsgál), és nyugodtan kérdezz! Egyáltalán nem ciki, sőt a nőgyógyászom inkább örül neki, ha tőle kérdezek, és nem a neten okosodok. :)

Nyugi, nem harap, ő is csak ember, és ez a szakmája. Nem kell hozzá anyukád, csak táj kártya, személyi, lakcím kártya, és a legtöbb esetben időpontot kell kérni előtte telefonon. Sztk alapon természetesen ingyenes.

2017. júl. 13. 11:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
Tusfürdőt vagy intim mosakodót használj és ugyanúgy mosd meg magad mint pl a hónaljad. Belül nem szabad kimosni. Ennyi :)
2017. júl. 13. 15:09
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!