Kezdőoldal » Egészség » Nők egészsége » Lehetséges, hogy a fogamzásgát...

Lehetséges, hogy a fogamzásgátló ennyire elvékonyítja a méhnyálkahártyát?

Figyelt kérdés

A Mai vizsgálat, szerint a ciklusom 20. napján 1,8 mm a vastagsága. Ez a normális 4-10 mm-hez képes aggasztóan kevésnek tűnik. Normális, hogy a fogamzásgátló ennyire elvékonyítsa? Vagy eleve valami baj lehet?

( 1 éve járok már nőgyógyászhoz, bőrgyógyászhoz, háziorvoshoz, mert kellemetlen tüneteim vannak-bőrproblémák- de az orvosok egymással nem beszélnek és nem érdekli őket, hogy segítsenek. Erre kaptam a Yadine fogamzásgátlót, de arra nem használ) Lehet, hogy más a baj?



2017. júl. 21. 21:17
 1/5 A kérdező kommentje:

A kérdező vagyok:

Azt írjál, hogy a ciklus során (nem térnek ki a fogamzásgátló szedésének esetére) a ciklus vége felé akár 20 mm is lehet a nyálkahártya. Ehhez képest az 1,8 mm... :(

2017. júl. 21. 21:27
 2/5 anonim ***** válasza:
100%
Lehet érdemben nem tudok hozzászólni csak azt tudom hogy ugye ez a fogamzásgátló lényege hogy elvékonyítja a nyálkahártyát ezért sem tud megtapadni a magzat. Ezért szokták javasolni hogy a fog.gátló abbahagyása után várjunk 1-2 hónapot hogy megvastagodjon hogy ne vetéljünk el. De hogy mi a normális elvékonyodás azt csak egy nődoki tudja megmondani.
2017. júl. 21. 21:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
100%

fogamzásgátlót szedsz, tehát tök fölösleges, hogy vastag legyen a nyh. a hormonkezelésnek nyilván része az is, hogy ha nincs peteérés, akkor nem indul be a nyh-vastagodás sem.

a normális 4-10 mm arra vonatkozik, akinek menstruációs ciklusa van.

te nem menstruálsz, neked csak megvonásos vérzésed van.

2017. júl. 21. 21:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:

Nem fogamzásgátlásra kaptam effektív ezt a fogamzásgátlót, hanem a tünetek enyhítésére. A tüneteim (1,5 éve tartanak) nem enyhültek, de mivel az orvosok nem végzik a dolgukat, ezért kénytelen vagyok ilyen fórumokon informálódni.

Tulajdonképpen az a kérdés, hogy kellene-e ösztrogén vagy valamilyen hormonpótlás számomra, mert az orvosok még egy hormonvizsgálatot sem végeznek 1 éve, csak írogatják a különböző tüneti kezeléseket (krémeket) és fogamzásgátlót, ahelyett, hogy tényleg segítenének és kivizsgálnák a dolgot.



Az utolsónak pedig üzenem, hogy a megvonásos vérzés ugyan-úgy menstruáció, hiszen a méhnyálkahártya leválása esetén tapasztalható. Ugyan, hormon megvonása miatt van, és nem a természetbeli ciklus elejét jelenti, de attól még biológiailag ugyan-az.

2017. júl. 21. 22:41
 5/5 anonim ***** válasza:
# 3/4-nak igaza van pedig
2017. júl. 22. 22:39
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!