Kezdőoldal » Egészség » Nők egészsége » Normális? Ne menjek nőgyógyász...

Normális? Ne menjek nőgyógyászhoz? Vagy várjak még?

Figyelt kérdés
14 éves lány vagyok. Kb másfél éve jött meg először. Azóta is rendszertelen. Van hogy kb 2-hétig megvan. Majd jét hét pihi és megint. De van higy kimarad. Amikor megvan mindig nagyon erős a vérzés fájdalom nincs. Nemrég voltam laboron és mondták, hogy vigyázzak mert közel állok a vèrszegénységhez. Azóta szedek vaskészítményt. Szerintetek èrdemes lenne nőgyógyászhoz menni? Ha igen szerintetek mit fig csinâlni? Mert hallottam hogy hormonkezelőket rnak csak fel. Azok nem veszélyesek? Vagy várjak még hátha beáll? Ha várok nem veszélyes hogy ennyi vért vesztek? Köszönöm a válaszokat

2017. júl. 28. 00:34
 1/9 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem még 1 évet várj, mert tényleg csak hormont tudna adni, azt meg nem kell elsietni. Az a vérveszteség nem olyan sok, mint amennyinek kinéz. Állítólag összevissza fél deci. Jó, ha erős, akkor lehet, hogy dupla annyi.
2017. júl. 28. 01:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
100%
Ilyenkor még valamilyen szinten normális, hogy rendszertelen. És igen, a nőgyógyász valószínűleg fogamzásgátlót fog felírni, amivel nincs is baj, mert rendbe szedi a ciklusodat, viszont abbahagyni nagyon rossz lesz, és még rendszertelenebb lesz a ciklusod mint előtte. Ahogy előttem is írták, várj még 1-2 évet vele, addigra biztos be fog állni.
2017. júl. 28. 14:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim válasza:
100%
Nekem is nagyon rendszertelen volt es csak 15evesen allt be rendszeresre. Nem kell aggodnod miatta meg. :)
2017. aug. 21. 09:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:
Köszönöm, így már kicsif megnyugodtam
2017. aug. 21. 22:31
 5/9 anonim ***** válasza:
10%

Menj el orvoshoz!!!

Nekem is ez volt pont másfél évig. Kiderült hogy hüvelygyulladásom volt. 1 hétig infúzión feküdtem. :-(

Akár ezzel sürgősségire menj.

12/L

2017. aug. 28. 20:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
100%

Dehogyis kell ezzel nőgyógyászhoz menned!

17 éves korodra illene beállnia rendszeresre, nekem is kb akkorra rendeződött.Addig volt hogy 2-3 hónap is kimaradt. Az orvos csak hormonális készítményt írna fel, amit jobb lenne elkerülnöd.

2017. aug. 29. 14:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
69%
Ezzel az erős vérzéssel menj orvoshoz, mert ha már vérszegény vagy, akkor még komoly bajod lehet belőle. Nem csak hormonnal lehet a vérzés erősségét csökkenteni. Van egy bizonyos csepp is, ami elállítja az erős vérzést.
2017. szept. 8. 20:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem semmi bajod sincs, majd be fog ez állni 1-2 éven belül.
2017. szept. 11. 19:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
100%

ha aggódsz, nyugodtan elmehetsz orvoshoz. ha valami értelmeset mond, akkor követed a tanácsát, ha meg hormont/fogamzásgátlót ír fel, azt nem kell beszedni.

Semmi szükség rá, hogy a fiatal szervezetedet ilyen hülyeségekkel terheld.

a fogamzásgátló meg nem állítja be a ciklust, hanem egy fals ciklust produkál, és teljesen más, természetellenes rendszerre állítja át a szervezetet. gyógyítani tehát nem gyógyít meg semmit, legfeljebb elfedi a tüneteket, közben meg mellékhatásai meg egyéb következményei vannak.

amúgy sem árt, ha a saját eszedet is használod, és nem bízod magad 100%ig az orvosokra, mert jó nagy hülyeségeket is tudnak mondani/csinálni, tisztelet a kivételnek.

2017. szept. 19. 23:09
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!