Kezdőoldal » Egészség » Nők egészsége » Hogy zajlik ez az endokrinilóg...

Hogy zajlik ez az endokrinilógusnál? Vagy inkább nőgyógyászhoz menjek?

Figyelt kérdés

2 hónapja nem jött meg, érzem magamon, hogy nincs valami rendben, változó a hangulatom, rossz a közérzetem, tele vagyok pattanásokkal... terhes nem lehetek.

Ilyenkor hogy zajlik bármiféle kivizsgálás?


2017. febr. 21. 09:33
 1/3 anonim ***** válasza:

Endokrinológus. Nőgyógyász csak hozzádvág egy fogamzásgátlót... Velem is ez volt és megbántam!

Endodoki szakterülete ez.

Elbeszélgetésből áll a legtöbbször az első alkalom és ad beutalót UH, vérvételre, felveszi az adataid, panaszaid, családtagok milyenek, menzeszedről, szőrösödésről, bőrödről illetve mindent mondj el amit tapasztalsz. Mikor tapasztalod, mit használsz, étkezés, sport stb.

Nekem a hasamat kellett megmutatnom, felhúzni picit a pólót, hogy mennyire vagyok táplált, striák vannak-e. A többi beszélgetés és a vérvétel, UH után a kiértékelése.

Tb-re hosszú viszonylag a várólista, magánban gyorsan megoldják, én is magánba mentem, 4 hónap alatt rendbetett a doki! Állami kórházban majdnem egy év lett volna az időpont.. :\

2017. febr. 21. 12:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:
Ez magán, nem állami. De első alkalommal nem ad semmi gyógyszert?
2017. febr. 21. 13:19
 3/3 anonim ***** válasza:

Különbség állami és magán között annyi hogy az államiban rögtön leveszik a vért a legtöbb helyen vagy adnak beutalót tb-re és ott ingyen megcsinálják (női hormonoknál megadott napon kell menni, ciklus 1. és 21.napján, terhelésekre éhgyomorra), magánnál pedig fizetni kell ezért, ha vállalod (2000Ft/érték, tehát elég borsos, egy női hormonsor 15-30.000 között van, egy terhelés 10-15ezer) akkor ott is le tudják venni, de ha pl terhelést vagy hormont adott napon csinálnak akkor megmondja hová kell menni és mikorra, mennyibe fog kerülni.

Ha vannak leletek, vérvétel, UH akkor adnak gyógyszert és ha szükséges egyáltalán. Normális doki ezek nélkül nem ad rögtön gyógyszert. Sokszor az IR-re nem adnak gyógyszert ha még olyan stádiumban van hanem előírják a diétát, amit tartani kell és a sportot.

Én a pajzsmirigyemre kaptam rögtön de csak mert vittem a vérvételt és az UH-ot (tb-re megcsináltattam előtte direkt). De hormonokat, cukor és inzulinterhelést ő kérte, nőgyógyásszal kiírattam őket és a készt vittem vissza (spóroltam 45ezret így) akkor adott csak gyógyszert és azért mert kellett.

2017. febr. 21. 15:20
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!