Kezdőoldal » Egészség » Nők egészsége » Hány éves korig lehet szedni...

Hány éves korig lehet szedni fogamzásgátló tablettát? én nem a baba elleni védekezésül szedem, hanem azon mellékhatásai miatt, hogy elviselhető mennyiségű és fájdalmatlan lesz miatta a vérzés.

Figyelt kérdés
Az orvos nem mondta, hány éves korig lehet szedni (mindig felírja újra simán), de ahogy idősödöm, egy picit már izgulok.

2017. júl. 28. 09:19
 1/6 anonim ***** válasza:
55%

Nyilván évente kell orvoshoz járni, de ha nincs ellenjavallat (semmi, ami miatt kizárt a szedése), akkor akár változó korig is lehet szedni, akinek meg vérzésproblémája van, úgy tudom, hogy még utána is akár.

Ezt egy olyan internetes oldalon olvastam, ahol orvos válaszolt egy ilyen kérdésre.

2017. júl. 28. 10:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
Ha normalis a dokid, akkor ugyis szolni fog, de egyebkent meg is kerdezhetned tole... azert is van. O tudja biztosra mondani, hogy te meddig szedheted, mivel nem vagyunk egyformak.
2017. júl. 28. 10:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:

Azért abba gondolj bele, hogy így csak elfeded a tüneteket. Ha nagyon fájdalmas a vérzésed vagy nagyon bő, akkor lehet a háttérben endometriózis vagy progeszteronhiány is. Inkább azokat kellene kezelni.

Az évtizedeken át szedett tabletta megbosszulhatja magát ha majd abbahagyod. Akkor jönnek majd elő a hormonegyensúlyod felborulása miatti gondok, és problémákat okozhat a klimax idején is.

2017. júl. 28. 12:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
Ideális esetben a normális orvos sem szedeti tovább, 35 éves koránál. Ugyanis, attól még, hogy jó a vérkép, a trombózis esélye megnő! Főleg, ha az illető dohányzik is.
2017. júl. 28. 13:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:
lehet, hogy csak elfedi a tüneteket, viszont nem kerülök minden hónapban kórházra kaparásra. több orvosnál voltam, mást nem tudtak kitalálni a kezelésére. illetve b terv h kivették volna a méhemet.
2017. júl. 28. 13:27
 6/6 anonim ***** válasza:
Kedves Kérdező! Ajánlom neked a Női igazságok című könyvet. A te esetedhez hasonlókról is szól. A méhnyálkahártya túlépülését, ami miatt a kaparásokra lesz szükség, az ösztrogéndominancia okozza. Ezt írja le a könyv, illetve a megoldást is rá.
2017. júl. 30. 08:31
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!