Kezdőoldal » Egészség » Nők egészsége » Mi lehet a menzeszemmel?

Mi lehet a menzeszemmel?

Figyelt kérdés

Sziasztok!

14 éves korom óta menstruálok. Mondjuk ez igy túlzás, mert az elsőt három hónap szünet követte. Sosem volt rendszeres, de nem is aggódtam miatta, a háziorvos is megnyugtatott, hogy majd beáll idővel. Volt olyan is, hogy egy napra jött meg, másnap már nem volt semmi. 17 évesen mentem először nőgyógyászhoz emiatt. Azt mondta amíg nem vagyok 18 addig nem vészes. Kért egy labort is, és aszerint az összes értelem a helyen van, se több se kevesebb, tehát egészséges vagyok. Ezután visszamentem ezzel a problémával,es azt mondta szedjek fogamzásgátlót. Mivel nem éltem nemi életet, meg amúgy sem akartam ilyesmit szedni, inkább vártam. Kicsivel a 18. szülinapom után vesztettem el a szüzességem, és azóta a menstruációm is rendszeresebb. Az elmúlt nyolc hónapban csak "kétszer" maradt ki, bar nagyon nem 28 naponta jön meg, hanem vagy negyven. Voltam már maganrendelesen is, de nem lettem okosabb tőle. Június 6-an jött meg, azóta meg tegnap. Viszont most nem olyan mint szokott, általában erősebben van meg, ehhez képest ma még nem is cseréltem betétet. Mindig védekezünk ovszerrel a baratommal, igy terhesség vagy más nyavalya kizárva. Mit tehetek? Nem tudom kihez forduljak, mert a harom nőgyógyász akit felkerestem nem igazán tudott segíteni, hiaba hagytam ott nem kevés pénzt.



2017. júl. 28. 15:15
 1/2 anonim ***** válasza:

Üdv a klubban! 16 napja késik és folyamatosan rendszertelen. Nekem volt egy időszak amikor rendszeres volt, de az is max 1 évig tartott. Nekem 11 évesen jött meg először. Hormon gondok lehetnek, én menni fogok dokihoz most már, csak eddig nem tudtam menni.

Nézesd meg szerintem a pajzsmirigyedet, vagy hogy nincs-e cisztád.

2017. júl. 28. 15:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:
Ahogy előttem is írták, valószínűleg hormon probléma, amit sajnos általában nem néznek nőgyógyászati szűréseken. Az is erre utal, hogy a szüzességed elvesztése után kicsit rendszeresebb lett. Menj el hormonvizsgálatra, mert a 40 napos ciklus nem éppen normális, és később ha majd babát szeretnél nagyon meg fogja nehezíteni a dolgotokat.
2017. júl. 28. 15:45
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!